Hokej

Kubina kapitánem Toronta?

Pokud se do Toronta nevrátí Švéd Mats Sundin, stane se z Pavla Kubiny zřejmě nový kapitán!

Na začátku léta se v médiích spekulovalo živě o tom, že by hokejový obránce Kubina mohl změnit dres. Ale nejen že ho nezmění, ve stávájícím působišti si navíc možná notně polepší! A to hlavně po prestižní stránce - Kubina je totiž horkým adeptem na uvolněný post kapitána mužstva!


V Torontu nejspíš zůstane….


“Od prvního července můžu být teoreticky vyměněný, ale doufám, že si mě tu nechají," řekl český obránce médiím na začátku léta, kdy ještě nevěděl, co s ním vedení klubu vlastně zamýšlí. Období nejistoty sice stále trvá, Kubina už však může být mnohem klidnější. Ba co víc, mohl by si vrnět blahem…


"Pavel odvedl v minulé sezoně dobrou práci, nový trenér Ron Wilson si ho navíc hodně oblíbil," poznamenává generální manažer klubu Cliff Flatcher a dodává: "Šance, že bychom ho pustili, je nyní menší než padesátiprocentní. Kdyby k tomu došlo, musel by to být pro nás velmi výhodný obchod,“ říká jasně.


….a stane se kapitánem!


Kubinovi běží v kanadském celku čtyřletý kontrakt, jelikož se ale Toronto neprobojovalo do play-off, klub se může hráče do 15. srpna lehce zbavit. Tak to vyplývá z klauzule, jež je ve smlouvě pevně zakotvena. Důrazný bek sice v uplynulé sezoně nikterak nezářil, Wilson si je však jeho kvalit dobře vědom. Exvítkovickému bekovi, který si ročně přijde na pět milionů dolarů, dokonce chystá nabídnout funkci kapitána! “Ano, je vážným kandidátem!“ připouští mocný šéf.


Kdyby se ovšem do týmu vrátil legendární Mats Sudin, “céčko“ na hrudi by nosil on. “Mats je vynikající člověk, doufám, že si to s koncem kariéry rozmyslí a minimálně rok bude ještě hrát,“ řekl na hokeji.cz před nedávnem Kubina. Nyní by si Švédův návrat k hokeji už asi tolik nepřál…


Konkurentem Kaberle


Funkce kapitána ale může spadnout do klína i jinému Čechovi – velezkušenému Tomáši Kaberlemu. Ten obléká dres Toronta prakticky nepřetržitě od roku 1998. “I on patří mezi kandidáty,“ potvrzuje Wilson s tím, že na definitivní jméno nového vůdce mužstva si ještě chvíli počkáme. “Do konce tréninkového kempu se o tom ještě asi nerozhodne,“ uzavírá.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události