Fotbal

Kouč Manchesteru Ferguson se vysmál Ronaldovi i Realu

Poté, co portugalská hvězda definitivně zůstala v Manchesteru United a Real Madrid ostrouhal s astronomickou nabídkou, se manažer Ferguson vysmál klubu i hráči.


Největší přestupní kauza letošního léta s názvem Ronaldova sága je u konce. Sir Alex Ferguson udržel hvězdu posledních dvou let Premier League v Anglii a své vítězství nad Realem Madrid si náležitě užívá.


Ferguson: Je nezvyklé, když chce někdo z Manchesteru odejít


Nejprve se uznávaná legenda lavičky Manchesteru United pustila do velkého rivala na klubové úrovni, španělského gigantu Realu Madrid. „Real musí počítat s tím, že není jediným velkým zvířetem mezi kluby,“ nechal se slyšet skotský manažer.


Podívejte se, co Ferguson řekl o schůzce s Ronaldem v Portugalsku:


Na adresu své největší hvězdy Cristiana Ronalda, kterému musel přestup několikrát rozmlouvat, Ferguson řekl: „Existuje jen opravdu velmi málo hráčů, kteří mě opustí proti mé vůli. Cristiano si to myslím včas uvědomil. Měli jsme spolu opravdu příjemný rozhovor v Portugalsku, při kterém jsme si hodně věcí objasnili.“

Real prý Ronaldovi udělal život těžším

Zároveň dodal, že je velmi neobvyklé, když chce nějaký fotbalista od United odejít. Sám Ronaldo ale tuto vůli dal po skončení mistrovství Evropy několikrát najevo. Za hráčova prohlášení ale podle Fergusona může především tlak ze strany Realu Madrid. „Real se mu naneštěstí připletl do života a tím pro něj udělal všechno těžší,“ nešetřil rivaly ze Santiaga Bernabeua.


Ronaldův postoj se navíc podle Fergusona změní věkem tak, jako to bylo u mnoha fotbalistů před ním. „Jak bude stárnout, bude stále více oceňovat to, že může u nás být. Čím déle hráči v United zůstávají, tím menší mají chuť odejít,“ prorokuje manažer Rudých ďáblů. Ronaldo, který se momentálně zotavuje z operace kotníku, má na Old Trafford platnou smlouvu do roku 2012.

Ferguson: Důležité je, že už je to za námi

„Cristiano se u nás nakonec usadí a bude si to tu užívat,“ věří Ferguson. Ten zároveň doufá, že Ronaldo v dresu United zůstane déle, než na čtyři roky, ke kterým jej zavazuje stávající kontrakt. „Určitě s ním budeme chtít smlouvu prodloužit,“ potvrdil uznávaný stratég.


Jeho neposlušná ovečka mu udělala radost v nedávném prohlášení, v němž uvedla, že na Old Trafford zůstává. „Jsme šťastní. Ten rozhovor mi vysvětlil věci tak, jak je Cristiano vidí ze svého pohledu. Je v Manchesteru šťastný a vždycky byl. Nejdůležitější je, že jsme ukončili všechny ty záležitosti týkající se Realu,“ uzavřel spokojeně skotský manažer.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události