Fotbal

Vrátí se Galásek do Baníku? Rozhodne se o víkendu

Zkušený hráč stále na Bazalech trénuje. Od klubu dostal nabídku a své stanovisko oznámí na začátku příštího týdne.

Jak už několikrát mnohonásobný český reprezentant uved, rozhodnutí rozhodně nenechává jen na sobě. Velkou roli na jeho konečné slovo bude mít především rodinná porada.


"Ještě nic říkat nechci. O víkendu budu mít čas si to opravdu promyslet. Nebudu na to sám. Jsme doma čtyři, tak si sedneme a prodiskutujeme to. Nic bych takhle nerozhodl bez rodiny,“ uvedl Galásek na oficiálním webu ostravského klubu.

Rozhodnutí se blíží, tlak je neúnosný

Už i zkušený fotbalista, by rád měl dny nejistoty za sebou. Otázky na jeho budoucnost se na něj totiž valí ze všech stran. A s každým dalším dnem jejich počet stoupá. "Zatím jsem nebyl schopen dát jasnou odpověď, ale ta doba se pomalu blíží,“ slibuje Galásek.


Ten v minulé sezoně nosil na paži kapitánskou pásku v německém Norimberku. Spolu s krajany Jaromírem Blažkem a Janem Kollerem ale nedokázal zabránit pádu klubu z bundesligy. Měl sice ještě platný kontrakt, ten ale kvůli sestupu přestal platit. V Norimberku se rozhodli jít cestou mládí.

Na útěk už zapomněl

Ostravský odchovanec v Baníku znovu trénuje po dvanácti letech. Jeho památný útěk do Tilburgu proti vůli klubu tehdy vyvolal hodně emocí a případ řešily nejvyšší evropské fotbalové instance. Nakonec se kluby po čtyřměsíčních tahanicích dohodly na odstupném kolem 50 milionů korun.


"Je to dávno. Odcházel jsem bez rozlučky, ale už se k tomu nechci vracet," uvedl Galásek a s jistotou v hlase dodal: "Pořád se tady cítím jako doma."

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události