Sport

Pro Petřikova olympiáda skončila

Judista Pavel Petřikov končí svoje vystoupení na olympijských hrách s bilancí jednoho vítězství a jedné porážky.

Po vítězství nad Brazilcem Denilsonem Lourencem prohrál český reprezentant v souboji o čtvrtfinále s Uzbekem Rišodem Sobirovem. Za předpokladu, že by Sobirov porazil svého čtvrtfinálového soupeře, tak by Petřikov poslal do oprav. To se však nestalo. Korejci Čche Min-ho podlehl na ipon.

Naděje zemřela těsně před koncem zápasu

Český Judista přitom ještě 30 sekund před koncem utkáním se Šobirovem vedl 1:0. Sázka na defenzivu se však nevyplatila, protože znamenala pro Petřikova znamenala trestný bod za pasivitu. 

Zápas dospěl do prodloužení, ve kterém  o vítězi rozhodoval jediný úspěšný chvat. K tomu Petřikov "nedal" svému soupeři šanci. Dopustil se nedovoleného pohybu, za který byl penalizován.


"Do konce už moc nechybělo. V prodloužení jsem pak byl dost naštvaný," uvedl. Vyřazení plánuje zapít pár pivy, v pondělí se poté vydá fandit druhému českému judistovi v Pekingu Jaromíru Ježkovi.

Petřikov chtěl být na olympiádě nejhůř sedmý

V úvodním kole váhové kategorie do 60 kilogramů měl český reprezentant volný los, v druhém pak svého jihoamerického protivníka porazil 11:0.


Dvaadvacetiletý judista z PSK Hradec Králové měl přitom z Brazilcem negativní zápasovou bilanci. V jejich jediném předchozím zápase prohrál. V sobotu ráno však nejprve získal koku, poté odrazil soupeřovy pokusy o vyrovnání a sám dalším vydařeným útokem přidal juko.


Cílem Petřikova, který byl letos v lednu druhý na Světovém poháru v Tbilisi, je skončit na olympijském turnaji do sedmého místa.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události