Fotbal

Robinho zůstává v Realu, klub si s ním hraje

Chelsea sice ve čtvrtek poslala do Madridu konkrétní nabídku za brazilského mladíka, klub jej ale nepustí.

Robinho se nechal slyšet, že chce madridský velkoklub opustit, protože s ním klub zacházel jak s nechtěným synem. Na Santiagu Bernabeu chtěli totiž stůj co stůj přivítat evropskou superstar Cristiana Ronalda a neváhali v rámci výměny obětovat čtyřiadvacetiletého Brazilce. Portugalec nakonec zůstal v Manchesteru United, ale Robinho na to, jak se k němu klub zachoval, nezapomněl.

Prezident Realu: Potřebujeme ho

Začal tedy vyjednávat s Chelsea, do níž peníze pumpuje ruský miliardář Roman Abramovič. Obě strany se už na podmínkách dohodly a Blues poslali do Madridu oficiální nabídku. Ta zněla na 600 milionů korun. Real požadoval ale o dalších 150 milionů víc. Ukázalo se, že ani splnění finančních požadavků by neznamenalo Robinhův přesun na ostrovy.

Za Robinha se důrazně postavil jeho agent. Podívejte se zde.


V sobotním vydání španělského deníku Marca totiž prezident královského klubu Ramón Calderón utnul jakékoli myšlenky anglického klubu na Robinhovo získání. "Definitivně zůstane s námi. Trenér Schuster mi řekl, že ho v týmu chce," vysvětlil. Své si k celé situaci řekl i Predrag Mijatovič, sportovní ředitel Bílého baletu.

Robinho? Prohrál hned třikrát!

"Víme, že se Chelsea o Robinha hodně zajímá, ale je to jeden z našich nejlepších hráčů a na další sezonu ho potřebujeme," dodal Calderón na adresu hráče, který pomohl jeho klubu v loňské sezoně obhájit titul v La Lize. Brazilský reprezentant Robinho tak dostal během jednoho léta od svého zaměstnavatele hned tři políčky.


Nejprve byl nabídnut jako součást transferu Ronalda, poté mu Real zakázal účast na olympijských hrách a nakonec také zatrhl jeho přestup do Chelsea.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události