Sport

Kreuziger se v olympijském závodě neprosadil

Olympijským vítězem v cyklistickém silničním závodu se stal Španěl Samuel Sánchez. Roman Kreuziger dokončil závod na 45. místě.

Španělský cyklista po 245 kilometrech a šesti a půl hodinách triumfoval ve spurtu šestičlenné skupiny. Stříbro získal Ital Davide Rebellin, bronz bral švýcarský mistr světa v časovce Fabian Cancellara.

A zase ten Schleck

O osudu závodu rozhodlo poslední stoupání, ve kterém Lucemburčan Andy Schleck roztrhal vedoucí skupinu. Jeho zrychlení dokázali akceptovat pouze Ital Davide Rebellin a Španěl Samuel Sanchez. Naopak odpadnul Roman Kreuziger, který tak po Tour de France prohrál s mladým Lucemburčanem další souboj. Na slavném etapovém závodě ho totiž Schleck porazil v boji o bílý trikot pro nejlepšího mladého jezdce.

Lokomotiva jménem Fabian Cancellara

Dlouho se zdálo, že o držitelích medailí je rozhodnuto. Potom však předvedl nevídanou stíhací jízdu Švýcar Fabian Cancellara, který do vedoucí skupiny přivezl další dva cyklisty, Rusa Alexandra Kolobněva a Australana Michael Rogerse. Jeho krajan a velký favorit závodu Cadel Evans, stejně jako obhájce olympijského zlata, Paolo Bettini, zůstali daleko vzadu.


V závěrečném spurtu měl nejvíce sil překvapivě Sánchez, který ve 30 letech dosáhl životního úspěchu a získal první zlato pro Španělsko v závodu s hromadným startem.

Kreuziger vystrkoval růžky, pak mu však došly síly

Český cyklista se v pekingském pelotonu neztratil. V jednom z nejdramatičtějších a nejnáročnějích olympijských závodů historie byl dlouho velmi aktivní. Podařilo se mu dokonce zachytit i závěrečný nástup skupiny, ze které vzešel vítěz. Potom se však u třináctého muže letošní Tour de France projevila únava z letošního náročného programu. Začal se propadat startovním polem až na konečné 45. místo. Druhý český zástupce v olympijském pelotonu Petr Benčík obsadil 75. příčku.

Výsledky (245,4 km):

1. Sánchez (Šp.) 6:23:49, 2. Rebellin (It.), 3. Cancellara (Švýc.), 4. Kolobněv (Rus.), 5. A. Schleck (Luc.), 6. Rogers (Austr.) všichni stejný čas, 7. Botero (Kol.), 8. Aerts (Belg.) oba -12, ...45. Kreuziger -2:46, 75. Benčík (oba ČR) -15:53.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události