Sport

Basketbalistky podle očekávání podlehly Američankám

S obhájkyněmi prvenství a největším favoritem turnaje tým Jana Bobrovského prohrál 57:97.

České hráčky začaly výborně a brzy vedly 8:0 a 10:2. Využily zřejmě i podcenění ze strany soupeřek. Po první čtvrtině ale Američanky plně převzaly taktovku utkání a překvapení nepřipustily.

Rozhodla zvýšená agresivita

Přidaly zejména na agresivitě. Svěřenkyně trenéra Bobrovského se nedokázaly vyrovnat s tvrdostí hráček USA, znervózněly a kupily chybu za chybou.


Skóre už do poločasu narostlo na osmnáct bodů. Ale ani po přestávce Američankám rozdíl ve skóre nestačil a pokračovaly ve stoprocentním výkonu.


Rozdíl ve skóre nakonec narostl až na čtyřicet bodů 57:97 a od potupné stovky české hráčky zachránilo jen to, že z posledního útoku nechtěly Američanky skórovat.

Vítečková: Hrály jsme proti chlapům ...

Podle Evy Vítečkové si Češky připadaly, jako kdyby hrály proti mužům. "S nimi se hraje těžko. Jsou silné a je to, jako kdybyste hráli s chlapy. Navíc nám se nedařila ani střelba," litovala Vítečková.

V nejsilnější sestavě by byl výsledek lepší

"Zápas měl zcela očekávaný průběh. Začátek nám sice vyšel, jenže jsme nemohli hrát v základní pětce. Příležitost ke hře dostaly všechny hráčky. Pokud bychom spoléhali na nejsilnější sestavu, tak by rozdíl ve výsledku tak velký nebyl," řekl ČTK místopředseda ČBF a manažer reprezentace Jiří Hamza.


"Psychicky by se na našem dalším výkonu na olympiádě tato prohra neměla projevit. Pro nás skutečný olympijský turnaj začne až v pondělí utkáním s Mali. Týmy USA a Austrálie se herně pohybují v jiné sféře," dodal.

Basketbal - ženy, skupina B:

USA - Česko (22:17, 27:14, 26:13)
Body:
Fowlesová 18, Taurasiová 17, Pondexterová 12, Parkerová 9, Smithová 7, Thompsonová 7, Catchingsová 6, Birdová 5, Augustusová 5, Lesliová 4, Lawsonová 3, Milton-Jonesová 2 - Vítečková 12, Veselá 8, Šujanová 7, Elhotová 7, Machová 6, Večeřová 4, Hejdová 3, Mokrošová 3, Uhrová 3, Kulichová 2, Hartigová 2. Rozhodčí: Aylen (Aus.), Černovová (Rus.), da Silvaová (Br.)

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události