Sport

První den OH: Emmons se stala první zlatou medailistkou

Úvodní den olympijského zápolení českým fanouškům prozářila svým krásným úsměvem střelkyně Kateřina Emmons.

Ten se jí na tváři objevil chvíli poté, co z její zbraně vyletěl poslední náboj. Nejdřív si nebyla jistá, ale jakmile se podívala na svého otce Petra Kůrku, zaplavil její tělo pocit euforie. Zdvižený palec bývalého mistra světa znamenal jediné. Katko, stala ses olympijskou vítězkou!

Nejzajímavější obrázky z prvního olympijského dne najdete zde:


"První pocity? No skvělé, samozřejmě," vyhrkla střelkyně po finále. Ocenila přítomnost svého muže, který kvůli její soutěži nešel v pátek na slavnostní zahájení. "Je skvělé, že to mohl sdílet se mnou. Je to můj nejlepší střelecký parťák, asi jsme nejlepší tým na světě," řekla Emmons novinářům. Do očí se jí draly slzy, při české hymně byla dojatá. "Jsem strašně šťastná," uvedla poté, co slavila v objetí s otcem a trenérem Petrem Kůrkou.

Češti veslaři si v rozjížďkách v klidu zatrénovali

Příjemný pocit po dobře odvedené práci musela mít i česká želízka v Olympijském parku pro veslování a kanoistiku v Šun-i. Skifaři Ondřej Synek a Mirka Knapková vyhráli svoje rozjížďky doslova o parník a postoupili do pondělního čtvrtfinále. Dařilo se i „starému námořníkovi“ Václavu Chalupovi, který je už na své šesté olympiádě. S partnerem Jakubem Makovičkou postoupili ze třetího místa do semifinále závodu dvojek bez kormidelníka.

Kreuzigera udolala čínská sauna

Co by za trochu vody dal v tu chvíli cyklista Roman Kreuziger. V pekingském pekle jel závod s hromadným startem, který byl podle mnohých vůbec tím nejtěžším v historii. Ačkoliv jeho trať vedla atraktivními místy spojenými s čínskou historií, tak náladu na dějepis cyklisté v „čínské prádelně“ rozhodně neměli. Za vše hovoří počet cyklistů, kteří závod nedokončili. Byla jich celá třetina. "Byla to prostě sauna," stěžoval si například Lotyš Raivis Bělohvoščiks, který vzdal mezi prvními.


Kreuziger ani jeho parťák Benčík se v olympijském pelotonu neztratili, ale na nejlepší jim tentokrát nezbyly síly. Zvítězil Španěl Samuel Sanchez, který byl nejlepší ve spurtu šestičlenné skupiny. „Je to jako sen. Stále nemohu uvěřit tomu, že jsem získal zlatou medaili,“ řekl po svém vítězství unavený Španěl. Pro pyrenejskou zemi získal historické zlato v závodě s hromadným startem.

Američanky vedly lekci basketbalu, vyučovaly Češky

Jako zlý sen muselo připadat českým basketbalistkám utkání s Američankami. Češky držely s favoritkami krok pouze v první části hry. V dalším průběhu už bylo utkání pro kouzelnice z WNBA spíše lepším tréninkem, než ostrým olympijským zápasem. Rozdíl 40 bodů hovoří za vše. Američanky porazily Češky 97:57.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události