Fotbal

Legendární Bobby Robson přiznal, že umírá

Anglická fotbalová legenda Sir Bobby Robson uvedl, že svůj boj s rakovinou prohrává. Informaci v sobotu přinesl deník The Sun.

Pětasedmdesátiletému Robsonovi lékaři nemoc mu diagnostikovali v roce 1991. Anglický internacionál a fotbalový trenér se s ní statečně pral, podle vlastních slov však v poslední době boj prohrává.


"Má nemoc se za poslední dobu vůbec nezlepšila. Cítím, že umírám. Každý někdy musí zemřít a já jsem přesvědčený, že jsem si užíval každé minuty života. Cítím se šťastný, že jsem s rakovinou dokázal žít tak dlouho, za což vděčím skvělým lékařům. Nyní se chci věnovat všemu, co můžu ve zbývající době ještě zvládnout," řekl Robson, kterému zbývá několik měsíců života.

Vedl Barcelonu i reprezentaci Albionu

Nemoc mu v posledních letech několikrát znemožňovala věnovat se jeho oblíbené trenérské činnosti. Ve své bohaté kariéře koučoval například PSV Eindhoven, Porto, Barcelonu či národní tým Anglie. V roce 2002 mu byl udělen titul Sir.


Legendární anglický hráč a trenér si užil i posledních několik měsíců. "Zažil jsem skvělé léto. Byl jsem se podívat na tenis ve Wimbledonu, v Portugalsku se pořádal můj vlastní golfový turnaj a pak mi ještě v Londýně udělili cenu Asociace fotbalových manažerů," prohlásil Robson.

Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události