Sport

Zlatá Kůrková - Emmons: Byl to úžasný pocit!

Exkluzivní videorozhovor se střelkyní Kateřinou Emmons, první vítězkou olympijských her v Pekingu.

"První dojmy? Byl to úžasný pocit, samozřejmě," vyhrkla Kateřina Emmons po zisku zlaté medaile na olympiádě v Pekingu. "Před olympiádou jsem hodně dřela a vyplatilo se to," dodala první vítězka olympijských her v Pekingu.

Při české hymně byla dojatá

Plzeňská rodačka vylepšila třetí místo z Atén, které vybojovala ještě pod dívčím jménem Kůrková. Tímto úspěchem napodobila úspěch svého amerického manžela Matta Emmonse, jenž získal zlatou medaili už před čtyřmi roky. Při české hymně byla dojatá, do očí se jí draly slzy . "Jsem strašně šťastná," uvedla poté, co slavila v objetí s otcem a trenérem Petrem Kůrkou.

Před závodem se necítila dobře

"Bylo to náročné. Ráno před závodem mi nebylo dobře. Hrozně mě bolela hlava," komentovala svoje neradostné probuzení čtyřiadvacetiletá zlatá medailistka. Že vyhrála, to pochopila až po poslední ráně, když jí otec ukázal zdvižený palec. Nemohla uvěřit, že jí nikdo neporazil. Během svého olympijského triumfu působila klidně a vyrovnaně. "Ale to bylo jen navenek, před závodem jsem byla pořádně nervózní," řekla na závěr Emmons.

Otec Kateřiny Petr Kůrka mluví o dceřině úspěchu

rk, s přispěním Jiřího Jabůrka, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události