Sport

Berdych si snadno poradil s náhradníkem, Vaidišová zmokla

Sedmnáctý nasazený Tomáš Berdych je ve druhém kole olympijského tenisového turnaje. A moc se nezapotil. Čínskému soupeři dovolil uhrát jen tři gamy. První hrací den tenistům výrazně narušilo špatné počasí.

Český hráč začal pěkně zostra, Jü Sin-jüanovi sebral hned první podání. Během úvodní sady Berdych na kurtu jasně dominoval a nevyhrál jen jediný game.

Pohodový úvod

Ve druhé sadě si domácí reprezentant úspěšně bránil podání až do stavu 2:3, od té chvíle už si ani "neškrtl". Berdych jej z kurtu doslova hnal už po 55 minutách.


"Na začátek to byl hodně příjemný rozjezd. Jsem rád, že jsem se mohl rozkoukal a zvyknout si na vše, protože zápas je něco jiného než trénink. Jsem rád, že to proběhlo v poklidu," řekl novinářům Berdych.

Těžké vstávání jej nerozhodilo

Menší komplikací pro něj bylo pouze dlouhé čekání na začátek utkání. "Byl jsem tady brzy od rána a navíc s časovým posunem není ranní vstávání stále ještě ideální. Naštěstí vše bylo v pohodě," dodal.


Český daviscupový reprezentant měl mít ale první krůček pod pěti kruhy o hodně těžší. Jeho soupeřem byl totiž původně vylosován Ivo Karlovič. Chorvatský tenista, který letos dokázal porazit i Rogera Federera, se ale odhlásil kvůli nemoci.


Jeho prvním protivníkem se tak stal Jü Sin-jüan. Čínský hráč se věnuje převážně čtyřhře, v žebříčku dvouhry ATP se nikdy nevyšplhal výše než do čtvrté stovky.

Vaidišovou čeká dramatický finiš

Nepřízeň počasí znovu přerušila olympijský tenisový turnaj v Pekingu, po dvou odehraných setech musela kurt opustit také česká hráčka Nicole Vaidišová.


Česká tenistka se v tu chvíli připravovala na rozhodující sadu proti 15. nasazené Francouzce Alize Cornetové. První vyhrála 6:4, ve druhé ale inkasovala debakl v poměru 1:6.

Déšť odložil velkou část programu

V neděli se na olympijských kurtech odehrálo jen devět zápasů, než první den tenisového turnaje ukončil déšť. Plánované duely byly přesunuty na pondělí. Podle původního rozpisu se měli z Čechů ještě představit Ivo Minář a deblové páry Martin Damm s Pavlem Víznerem, Vaidišová s Ivetou Benešovou a Radek Štěpánek s Berdychem.

Výsledky tenisového turnaje:

Muži:

Dvouhra - 1. kolo:
Berdych (17-ČR) - Jü Sin-jüan (Čína) 6:1, 6:2, Davyděnko (4-Rus.) - Gulbis (Lot.) 6:4, 6:2, Blake (8-USA) - Guccione (Austr.) 6:3, 7:6 (7:3), González (12-Chile) - Pcheng Sun (Čína) 6:4, 6:4, Caňas (Arg) - Niemeyer (Kan.) 3:6, 4:2 skr.
Ženy:
Dvouhra - 1. kolo:
Schiavoneová (It.) - Amanmuradová (Uzb.) 6:4, 6:2, Pironková (Bul.) - Domachowská (Pol.) 6:3, 6:4, Wozniacká (Dán.) - Sfarová (Tun.) 6:4, 6:1, Stosurová (Austr.) - Erraniová (It.) 6:3, 6:2.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události