Sport

Světová jednička Ivanovičová na olympiádě nenastoupí

Srbská tenistka Ana Ivanovičová se na olympijském turnaji nepředstaví. Stopku jí vystavil poraněný palec na ruce.

První hráčka v pořadí žebříčku WTA tak možná na dálku udělala radost české tenistce Lucii Šafářová. Přítelkyně Tomáše Berdych se totiž mohla s excelentní Srbkou potkat už ve druhém kole pekingského turnaje.

Jeden z nejhorších okamžiků kariéry

"Je to jeden z nejhorších okamžiků v mé kariéře," nechala se v dějišti her slyšet Ivanovičová. Vítězka letošního Roland Garros a finalistka Australian Open se nyní chce dát dohromady před posledním ze zápasů velké čtyřky v této sezoně. US Open totiž startuje už 25. srpna.


Ivanovičová, kterou na prvním místě světového žebříčku v pondělí vystřídá krajanka Jelena Jankovičová, nebyla do svého rozhodnutí vůbec schopna trénovat. Pochroumaný palec jí to vůbec nedovolil. Zranění si přivodila v tréninku bezprostředně po svém vypadnutí z Wimbledonu na začátku července.

Není první odhlášenou hvězdou

Ivanovičová připojila své jméno na seznam odhlášených hvězd. Již dříve účast na turnaji vzdaly Ruska Maria Šarapovová, Francouzky Amélie Mauresmová s Mary Piercovou a olympijská vítězka z roku 1996 Lindsay Davenportová. Američanka hodlá přes zranění kolena alespoň absolvovat čtyřhru.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události