Sport

Druhý den OH: Druhá zlatá medaile pro Česko!

Český brokový střelec David Kostelecký napodobil kolegyni Kateřinu Emmons a vybojoval pro Českou republiku další zlatou medaili.

Český brokový střelec David Kostelecký napodobil kolegyni Kateřinu Emmons a vybojoval pro Českou republiku další zlatou medaili. Třiatřicetiletý rodák z Brna se až na své třetí olympiádě dočkal životního úspěchu. Při své premiéře v roce 1996 v Atlantě skončil na 31. místě, o čtyři roky později v Sydney byl šestý a na poslední hry v Aténách se vůbec nenominoval. V Pekingu se dočkal velkého vítězství a odváží si zlato.


Tenisový turnaj narušilo špatné počasí

Krátkou premiéru si v Pekingu odbyli tenisté. Z naplánovaných 45 duelů odehráli v první den jen 9. Průběh turnaje totiž narušil déšť. Z českých hráčů stihl snadno postoupit do dalších bojů Tomáš Berdych přes domácího Jü Sin-jüana po setech 6:1 a 6:2. Nepřízeň počasí přerušila duel Nicole Vaidišové. Česká tenistka proti Francouzce Alize Cornetové vyhrála první set 6:4, ve druhém podlehla 1:6.


Nečekanou zprávou je odstoupení z turnaje Any Ivanovičové . Ženská světová jednička se kvůli zraněnému palci na ruce rozhodla odstoupit z olympijského turnaje. Srbská tenistka mohla v případě postupu narazit ve druhém kole na Lucii Šafářovou.

Phelps udělal první krok

Americký plavec Michael Phelps získal v Pekingu první z plánovaných osmi zlatých medailí ve světovém rekordu. Polohový závod na 400 metrů vyhrál v čase 4:03,84 minuty a vlastní maximum z letošního června vylepšil o 1,41 sekundy. Phelpsovým cílem je překonat dosud rekordní výkon krajana Marka Spitze, který na olympiádě v Mnichově 1972 vyhrál americký "Dream Team", a získal sedm titulů. Američané navíc překonali během nedělních rozplaveb časem 3:12.23 světový rekord ve štafetě na 4x100 metrů volným způsobem.


Čeští plavci se nedočkali postupu ani ve druhém soutěžním dni. Z trojice reprezentantů dnes dosáhla nejlepšího umístění Petra Klosová, jež na znakařské stovce skončila 39. časem 1:03,36 minuty. Ve stejné disciplíně mužů obsadil Tomáš Fučík 41. místo v čase 57,29, Květoslav Svoboda na dvojnásobné kraulařské trati dohmátl jako 46. za 1:51,86. Nikdo z českého tria ani neatakoval národní maximum.

Fotbalisté Brazílie a Argentiny si zahrají čtvrtfinále

Jihoameričtí fotbaloví giganti uspěli i ve svých druhých zápasech olympijského turnaje a s předstihem postoupili do čtvrtfinále. Při výhře Brazílie nad Novým Zélandem 5:0 se dvakrát gólově prosadil Ronaldinho, naopak Argentinu proti Austrálii spasil až třináct minut před koncem Lavezzi.

Americký "Dream Team" přehrál domácí basketbalisty

Ostrý start do olympijské soutěže zvládli američtí basketbalisté úspěšně. V kotli fandících diváků vyhráli nad domácí Čínou 101:70. Výhru reprezentantů své země sledoval i prezident George Bush. Pod oběma koši zářil autor 18 bodů LeBron James, ještě o bod více přidal díky stoprocentní střelbě Dwyane Wade.

Thanuová se na olympiádě nepředstaví

Řecká sprinterka Ekaterini Thanuová, která se před čtyřmi lety na olympiádě v Aténách postarala o dopingový skandál, nesmí startovat . Rozhodl o tom Mezinárodní olympijský výbor.
Třiatřicetiletá Thanuová si účast v Pekingu vybojovala splněním B limitu při červnových závodech na Krétě a Řecká atletická federace ji navzdory dopingové minulosti na hry nominovala. O její účasti v Pekingu však musela rozhodnout disciplinární komise MOV, ta doporučila Thanuové start v Číně zakázat.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události