Sport

Atleti před odletem do Pekingu: Střelci odvedli skvělou práci

Šebrle a Špotáková pochválili své střelecké kolegy v českém olympijském týmu.

Oštěpařka Barbora Špotáková a desetibojař Roman Šebrle odletěli do dějiště olympijských her až v neděli a ještě než opustili Prahu, neskrývali na letišti nadšení ze zlatých medailí svých střeleckých kolegů v českém olympijském týmu. Konkrétně Kateřina Emmons vystřílela zlato v sobotu vzduchovou puškou na 10 metrů a David Kostelecký v neděli v trapu.


Šebrle měl husí kůži

"Fantastické," shrnul obhájce olympijského zlata v desetiboji Roman Šebrle. "Měl jsem úplně husí kůži, když jsem ráno viděl střílet Davida Kosteleckého," dodal Šebrle. 


"Jsem naprosto v pohodě. Už jsem jednou olympiádu vyhrál, tak mě nic nestresuje. Na hry se moc těším, i když jsem v Číně ještě nezávodil. V Pekingu bych se z dalších sportů rád podíval na plavání," dodal Šebrle.

Špotáková chce navázat na české střelce

"Je to naprosto senzační," přidala se úřadující mistryně světa v hodu oštěpem. "Jenže já mám takové krédo: hlavně nepřepálit začátek. Tak doufám, že právě tohle není přepálený začátek. Dvě zlata, to je na úvod skoro až moc," smála se Špotáková. Připustila ovšem, že z ní zlatí střelečtí kolegové Kateřina Emmons a David Kostelecký tak trochu sejmuli pocit zodpovědnosti. 


"Rozhodně je lepší, když přijde zlato hned na začátku, než kdyby se čekalo až na konec. To by pak nervozita určitě rapidně stoupala," tuší Špotáková, sama jedna z českých adeptů na vítězství. "Střelci prostě odvedli skvělou práci. Doufám, že na to navážeme. Všichni teď vidí, že to jde. Když přeje štěstí, je možné porazit kohokoli," věří atletka.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události