Sport

Doping na olympiádě

Cyklistka Maria Isabel Morenová měla pozitivní test na zakázanou látku EPO.

Pekingem zahýbal dopingový skandál. Španělská cyklistka Morenová byla pozitivně testována na zakázanou látku EPO. Postarala se tak o první dopingový případ v dějišti olympijských her Pekingu. Uvedl to Mezinárodní olympijský výbor.


Sedmadvacetiletá Morenová neprošla kontrolou už 31. července v olympijské vesnici a brzy nato odcestovala domů. Původně byla přihlášena jak do nedělního silničního závodu, tak do časovky.


Představitelé španělského svazu uvedli, že se o případu dozvěděli v pondělí ráno, poté co doping Morenové potvrdila nedělní analýza B-vzorku. "Dorazila do Číny s první částí španělské výpravy 31. července. Zdá se, že hned tentýž den se podrobila dopingovému testu, zpanikařila a požádala cyklistický svaz, aby se mohla vrátit do Madridu," řekl mluvčí španělského olympijského výboru José Maria Bellon.
Trojnásobná mistryně Španělska Morenová na své oficiální stránce uvedla, že utrpěla v olympijské vesnici "silný záchvat úzkosti".


Španělku s největší pravděpodobností čeká dvouletý zákaz činnosti a podle nových pravidel MOV zmešká příští olympiádu v Londýně v roce 2012. Mezinárodní olympijský výbor očekává 30 - 40 pozitivně testovaných sportovců.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.