Sport

Hilgertová chce medaili

Českou vodní slalomářku Štěpánku Hilgertovou rameno už nebolí a chtěla by medaili.

Štěpánka Hilgertová se dala po zdravotních patáliích dohromady a je připravena bít se o třetí zlatou olympijskou medaili. Poslední trénink čtyřicetileté slalomářce naznačil, že má formu a bolestivé rameno je v pořádku.


Hilgertová je navíc v nebývalé psychické pohodě, olympiádu si užívá. V Pekingu nesla vlajku, navštívila plavání i gymnastiku a horlivě debatuje s reprezentačními kolegy. Jen má s trochou nadsázky obavy, jestli Kateřina Emmons a David Kostelecký nevystříleli zlatý český prach.


Začátkem minulého týdne si při tréninku poranila rameno. Třikrát proto využila služby fyzioterapeuta. "V extrémní poloze rameno ještě bolí, ale do té se nedostávám. Myslím, že včera na tréninku mi to šlo," řekla novinářům. Cítí se dobře i fyzicky. "Jsem silná, celkový pocit na vodě mám dobrý, i skluz se dařil. Cítím se dobře, už ať to začne," prohlásila nedočkavě.

Do závodu vstoupí ve středu

Kvalifikace ji čeká ve středu, semifinále a případné finále ve čtvrtek. Na kanál se ale vypraví i v pondělí. Trať i s brankami už totiž stojí. "Musím to vidět naživo," řekla. Potřebuje si prohlédnout průjezdy branek u ostatních kategorií, rozebere si je pak na videu. "Kanál je náročný a cokoli se na něm postaví, není lehké. Ale na první pohled se zdá, že je to rozumné a že tam není žádný naschvál. Ale vyškolit to tam přesto může kohokoliv a kdykoliv," upozornila.


Olympiádu si užívá. Může být totiž už skutečně její poslední, i když to sama nekomentuje. Když čekala na slavnostním zahájení jako vlajkonoška, slyšela od své britské soupeřky Fionny Pennieové: "Ty se máš, u nás vlajku nese nějaký plavec, co byl už na pěti olympiádách." I Hilgertová je ale přitom v Pekingu na svých pátých hrách. "No jo, vy starý, vy byste měli být unavení, sedět doma a koukat na televizi," slyšela z legrace od Britky.


V neděli si stihla užít plavání a gymnastiku. "Bylo to poprvé," upozornila, že na předchozích olympiádách navštívila pouze na hodinu atletiku v Barceloně 1992. "Tehdy jsem z toho nic neměla," vzpomínala.

Beru jakoukoli medaili

Po dvou dnech to v Pekingu vypadá, že Češi berou zavděk pouze zlatými medailemi. "Jak kdo, já bych brala každou," řekla s úsměvem Hilgertová. Dvě zlata z Atlanty a Sydney má doma na hřebíku na zdi. "Ještě je tam místa dost, zdi jsou veliké," ujistila, že myslí na další cenný kov.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události