Sport

Soumrak českých tenistů

Soumrak českých tenistů

S olympijským turnajem se loučí tenisté Vaidišová, Štěpánek, Vaněk, Minář a Zakopalová.

Nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová vypadla v prvním kole olympijského turnaje v Pekingu. Čtvrtfinalistka letošního Wimbledonu nestačila na patnáctou nasazenou Francouzku Alizé Cornetovou, které podlehla 6:4, 1:6 a 4:6.


Zápas začal už v neděli, kdy do něj lépe vstoupila česká reprezentantka. První set proti osmnáctileté Francouzce vyhrála 6:4, ale vzápětí v druhé sadě uhrála jen jeden game. Pak zápas přerušil déšť a rozhodující set se na kurtech Olympijského tenisového centra dohrával v pondělí. Vaidišová v něm za stavu 4:5 podávala na udržení v zápase, ale selhala a s turnajem se rozloučila.

Zbytečná prohra

"Byl to zbytečně prohraný zápas. Měla jsem své šance, ale nevyužila jsem je," litovala Vaidišová. V koncovce jí chyběla jistota. "Nebyly tady optimální podmínky, abych mohla hrát svou hru. Pak mi pár míčků ulétlo a neměla jsem kontrolu nad svým tenisem," řekla zklamaná tenistka. Samozřejmě jsem doufala, že tady budu dýl," poznamenala aktuálně dvacátá hráčka světa, kterou v Pekingu čeká ještě čtyřhra s Ivetou Benešovou. V prvním kole se utkají s favorizovanými Američankami Serenou a Venus Williamsovými.


V Pekingu se jí tak prozetím nepodařilo vymanit z výkonnostní krize v této sezoně, z níž se na chvíli dostala jen na londýnské trávě, kde prošla mezi posledních osm.

Loučí se i Vaněk a Minář

Čeští tenisté Jiří Vaněk a Ivo Minář se stejně jako Vaidišová rozloučili s olympijským turnajem po porážkách v prvním kole. Vaněk podlehl ve dvou setech favorizovanému Rusovi Michailu Južnému, Minář prohrál v třísetové bitvě s Belgičanem Olivierem Rochusem.


Třicetiletý Vaněk třináctému nasazenému Južnému podlehl 4:6 a 1:6. Klíčovým momentem zápasu byla z jeho pohledu koncovka prvního setu. Český tenista dokázal ze stavu 1:4 vyrovnat na 4:4, ale poté prohrál další dva gamy i celý set. "On se pak trochu uklidnil, což bylo vidět hned od začátku druhého setu, a prostě mě přehrál," řekl Vaněk.


Třináctý nasazený Rus poté navíc odhalil, že uspěje hrou do bekhendu soupeře, a zaměřil se na to. "Změnil taktiku a snažil se hrát čopované údery, což mi dělalo problémy. Snažil jsem se proto hrát trochu riskantněji, ale chodilo mi to do sítě," uvedl Vaněk, jenž se na olympiádu dostal jako náhradník. Čtyřiadvacetiletý Minář sehrál s nejmenším tenistou na okruhu ATP Rochusem třísetový souboj, na jehož konci se z vítězství 6:3, 3:6, 6:3 radoval 167 cm vysoký Belgičan.

Vypadla i Zakopalová

Smutnou bilanci českých tenisových reprezentantů podthrlo vyřazení Kláry Zakopalové, která v prvním kole dvouhry nestačila na Španělku Llagosteraovou-Vivesovou. Zakopalová sice vyhrála první set, ale nakonec odcházela z kurtu se svěšenou hlavou po prohře 1:2 na sety.

Štěpánek také končí

Radek Štěpánek následoval svou přítelkyni Nicole Vaidišovou a s turnajem se rozloučil již po prvním kole, když nestačil na Francouze Llodru, kterému podlehl po setech 6:4, 6:7, 9:11.  V napínavém a velmi vyrovnaném souboji dokázal Štěpánek vyhrát první set, ale to bylo vše. Svou olympijskou účast ukončil zkaženým returnem do sítě.

Benešová a Šafářová jdou dál!

Česká tenistka Iveta Benešová postoupila do druhého kola tenisového turnaje, k tomu jí v Pekingu pomohly zdravotní problémy indické soupeřky. V utkání se Saniou Mirzaovou mostecká rodačka vyhrála první set 6:1 a ve druhé sadě vedla 2:1, když její sokyně utkání po 46 minutách hry vzdala kvůli bolavému zápěstí.

Lucie Šafářová jako poslední česká tenistka postoupila do druhého kola olympijských dvouher. Ve dvou setech si poradila s Maret Aniovou z Estonska.


Po Tomáši Berdychovi a Ivetě Benešové je Šfářová třetím českým zástupcem ve druhém kole olympijského turnaje.Dvouhra - 1. kolo muži:

Južnyj (13-Rus.) - Vaněk (ČR) 6:4, 6:1, O. Rochus (Belg.) - I. Minář (ČR) 6:3, 3:6, 6:3, Nadal (2-Šp.) - Starace (It.) 6:2, 3:6, 6:2. Johansson (Švéd.) - Nieminen (Fin.) 4:6, 6:4, 6:4. Hanescu (Rum.) - Boleli (It.) 7:5, 3:6, 6:4. Simon (10-Fr.) - Söderling (Švéd.) 6:4, 6:4. Kiefer (15-Něm.) - Mirnyj (Běl.) 6:3, 6:1.

Dvouhra - 1.kolo ženy:

Šafářová (ČR) - Aniová (Est.) 6:4, 6:2, Jankovičová (2-Srb.) - Blacková (Zimb.) 6:3, 6:3, Kanepiová (Est.) - Pennettaová (14-It.) 6:2, 7:6 (8:6), Dellacquaová (Austr.) - Dulková (Arg.) 6:3, 6:4, Peerová (Izr.) - Cirsteaová (Rum.) 6:3, 5:7, 6:0, Arvidssonová (Švéd.) - Tanasugarnová (Thaj.) 6:2, 6:1, Azarenková (Běl.) - Perebijnisová (Ukr.) 6:4, 5:7, 6:4. Šafářová (ČR) - Aniová (Est.) 6:4, 6:2, Jankovičová (2-Srb.) - Blacková (Zimb.) 6:3, 6:3, Kanepiová (Est.) - Pennettaová (14-It.) 6:2, 7:6 (8:6), Dellacquaová (Austr.) - Dulková (Arg.) 6:3, 6:4, Peerová (Izr.) - Cirsteaová (Rum.) 6:3, 5:7, 6:0, Arvidssonová (Švéd.) - Tanasugarnová (Thaj.) 6:2, 6:1, Azarenková (Běl.) - Perebijnisová (Ukr.) 6:4, 5:7, 6:4.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události