Sport

Judista Ježek končí

Jedna z českých medailových nadějí Jaromír Ježek vypadl v prvním kole.

S velkými plány odjížděl do Pekingu vršovický judista Jaromír Ježek, ale jeho olympijský sen se rozplynul hned v prvním kole. Tam nestačil na uzbeckého borce Šokira Muminova. Ježek sice dokázal získat koka, v dalším průběhu však Uzbekovi podlehl na ipon ještě před časovým limitem. "Byla to moje hloupost. Šel jsem do toho jak loutka, Uzbek mě zmuchlal a zahodil. Nastoupil, vychytal okamžik mé nepozornosti a bylo to. Necítil jsem se fyzicky zrovna nejlépe. Potřeboval jsem menší oraz, a on toho hned využil," uvedl zklamaný Ježek po zápase.


Českému závodníkovi nepřálo štěstí a nepostoupil ani do oprav, protože jeho přemožitel Muminov vypadl hned v příštím kole.

Černý kůň docválal

Jaromír Ježek byl před olympijským turnajem považován za černého koně turnaje. Letos totiž dokázal vyhrát dva závody Světového poháru. Na kontinentálním poháru v Lisabonu navíc skončil těsně pod stupněmi vítězů. On sám se ale za medailového adepta nepovažoval. "Tak mě nazvali novináři. Necítil jsem se tak, spíš jsem doufal, že i to se může stát," řekl Ježek.


Na prohru s uzbeckým soupeřem doplatil v sobotu také druhý český judista na hrách Pavel Petřikov.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události