Fotbal

Jablonec přivítá v dohrávce Ostravu

Jablonec přivítá v dohrávce Ostravu

2. kolo fotbalové Gambrinus ligy uzavře duel Jablonce s Baníkem Ostrava.

Fotbalisté Jablonce se poprvé v sezoně představí před domácími fanoušky. Po vítězném utkání ve Zlíně budou chtít navázat na dobrý výkon a připsat si další tři body do ligové tabulky. Ostravský Baník je také na vítězné vlně. Ve svém úvodním utkání nového ročníku Gambrinus ligy porazil na Bazalech Kladno 1:0.

Jablonci se doma proti Baníku nedaří

Domácí Jablonec i ostravský Baník by rádi navázali na předchozí výhry a posunuli se do čela ligy. Severočeši jsou motivováni o to víc, že moravského soupeře doma neporazili už více než sedm let. Baník na severu Čech neprohrál od 4. dubna 2001 a většina vzájemných zápasů končí v Jablonci remízou. Ze sedmi posledních utkání si soupeři rozdělili body šestkrát.

Večeřa: Nebude to nic snadného

V Jablonci nečeká Baník nic jednoduchého. "Domácí mají silný kádr a navíc jsou povzbuzeni výhrou ve Zlíně, takže budou naprosto v pohodě a uvolnění. Dá se předpokládat, že víc prostoru už dostane i nebezpečný útočník Lafata, který se k týmu soupeře připojil až později,“ uvedl trenér Baníku Karel Večeřa. K dispozici už bude hostující trenér mít zkušeného Rudolfa Otepku, kterému vypršel trest za 8 žlutých karet z minulého ligového ročníku. "Otepka bude připraven, někteří hráči mají sice drobné zdravotní problémy, ale snad budou všichni v pořádku,“ doufal trenér Baníku.

Pravděpodobné sestavy:

Jablonec: Špit - Zábojník, Homola, Huber, Hamouz - Michálek, Loučka, Pavlík, Žofčák - Lafata, Klapka


Baník: Vašek – Řezník, Neuwirth, Bolf, Tchuř – Rajtoral, Lukeš, Marek, Lička (Otepka) – Svěrkoš, Střihavka.


Zápas začíná v jablonecké Chance aréně od 20 hodin.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události