Sport

Knapková i Synek jsou v semifinále!

Miroslava Knapková i Ondřej Synek bez problémů postoupili do semifinálových jízd.

Že by se o slovo hlásili další budoucí medailisté? Vypadá to tak! Skifaři Miroslava Knapková a Ondřek Synek předvedli v pondělí vynikající výkony a vyhráli své čtvrtfinálové závody. Knapková vyhrála v čase 7:30,33 s rozdílem třídy. Druhá Francouzka Balmaryová zaostala o sedm sekund.

"Bylo to teprve čtvrtfinále, což je vlastně stejné jako rozjížďky. A já jsem měla podle mého ještě nejlehčí jízdu, takže o moc nešlo. Závodit se začne až od semifinále," řekla Knapková a dodala "Vypadá to, že je všechno vyrovnané."

Synek bez problémů v semifinále

Zkušeně si vyjel účast ve středečním semifinále olympijské regaty také Ondřej Synek. Český vicemistr světa své čtvrtfinále vyhrál a bez potíží se vešel do postupové trojice.
Pětadvacetiletý Synek zajel čas 6:50,23, a i když v závěru zřetelně zvolnil, na čtvrté místo měl v cíli náskok patnáct sekund.

"Máme za sebou teprve polovinu, tu lehčí. To hlavní mě teprve čeká," řekl Synek.

Dál jde i regata bez kormidelníka

Stejně jako favorizovaní skifaři Miroslava Knapková a Ondřej Synek se ve středečním semifinále olympijské regaty představí čtyřka bez kormidelníka. Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth a Karel Neffe podtrhli úspěšný den českých veslařů na kanále Šun-i vítězstvím ve své opravné jízdě.
Čtyřce unikla přímá účast do semifinále v sobotní rozjížďce, v níž obsadila čtvrté, jediné nepostupové místo. Z pondělní opravy se dál kvalifikovaly tři ze čtyř lodí. Češi tentokrát neponechali nic náhodě a jízdu vyhráli.


V semifinále se tak představí celkem čtyři české posádky. Dnešní tři postupující doplní dvojku bez kormidelníka ve složení Václav Chalupa, Jakub Makovička, která šla do semifinále rovnou ze sobotní rozjížďky.

hrc, jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události