Sport

Ježek i Hradílek si zajistili semifinále

Oba čeští vodní slalomáři postoupili do úterního semifinále.

Až v úterý protnou pádla vodu olympijského kanálu, budou u toho i oba čeští reprezentanti Stanislav Ježek a Vavřinec Hradílek. Ti se totiž bez větších problémů kvalifikovali do závodu, ze kterého vzejdou finalisté obou disciplín. Kanoista Ježek obsadil v součtu dvou jízd čtvrté místo. Kajakář Hradílek byl sedmý.

Ježek bojoval s Martikánem

Stanislav Ježek zajel skvělou první jízdu a skončil druhý za Slovákem Michalem Martikánem, který je olympijským vítězem. Za Ježkem skončil dokonce i dvojnásobný olympijský vítěz Tony Estanguet, který byl šestý. Ve druhé jízdě Ježek také nechyboval, ale pomalejší čas znamenal celkově čtvrtou pozici. Ježek byl se svým umístěním spokojený a pochvaloval si, že on není ten, kdo by byl pod největším tlakem. "Celkem mi to vyhovuje, protože nikdo neblázní, že mám na medaili, ale určitě do toho nepůjdu s přáním jenom to sjet. Budu chtít podat co nejlepší výkon, a když se mi to podaří, tak by nějaké to dobré umístění mohlo být. Nebudu to ale blíž rozebírat," řekl Ježek.

Hradílek splnil cíl

Vavřinec Hradílek si splnil cíl, který si předsevzal před olympiádou. Dostal se mezi patnáct nejrychlejších kanoistů. "Spadl ze mě takový kámen. Bylo by nepříjemné přijet sem jen na dvě jízdy. Z tohohle pohledu jsem spokojený, že jsem v semifinále, a doufám, že ani ve finále nebudu chybět,“ řekl spokojený olympionik a dodal "Trať dnes byla z kategorie lehčích, které se dají na tomhle kanále postavit.“

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události