Hokej

Hlinka je v Chomutově!

Prvoligový Chomutov pokračuje v posilování. Ze Sparty přichází Miroslav Hlinka.

Chomutovští to s návratem mezi hokejovou elitu myslí opravdu vážně. Klub, který chce získat zpět ztracenou slávu, získal útočníka věhlasného jména Miroslava Hlinku! Ten v minulé sezoně oblékal dres pražské Sparty.

Mistr světa v Chomutově

Do Chomutova tak přichází skutečně velký hráč. Jeden z nejúspěšnějších slovenských reprezentantů, čtyřnásobný účastník světového šampionátu a držitel zlaté medaile z mistrovství světa Miroslav Hlinka, se rozhodl odejít do Chomutova. Tomu by měl pomoci do nejvyšší soutěže, stejně jako další věhlasné posily, které Chomutov letos získal. Mezi nejznámější jména patří Jan Lundell z IFK Helsinky, Petr Mika z Karlových Varů a Zdeněk Skořepa ze Sparty.


V loňské sezoně působil Hlinka jako kapitán Pardubic a následně hráč Sparty Praha. Jeho konto zdobí více než pět stovek startů v české extralize, k tomu stovka startů ve slovenské a švédské nejvyšší lize a desítky zápasů v nejvyšších soutěžích ve finské SM-lize a ruské Superlize.

Dinda: Je to velká osobnost

Pomůže největší letní posila k úspěchu také chomutovskému klubu? Vedení Bílomodrých tomu věří. "Miro Hlinka je velká osobnost, má bohaté zkušenosti nejen z mnoha evropských soutěží, ale i ze slovenské reprezentace, se kterou slavil mnoho úspěchů. Slibujeme si od něho přínos na ledě, v kabině i v klubovém marketingu," uvedl k nové posile tiskový mluvčí David Dinda.

Hlinkovy úspěchy

Federální titul s Duklou Trenčín (1992), titul s Trenčínem již v samostatné slovenské lize (1994) a následně pak se Slovanem Bratislava (2000), český extraligový titul v dresu Zlína (2004), bronz se Spartou (1997), stříbro z finské SM-ligy v dresu Jokeritu Helsinky (2000), stříbro ze švédské nejvyšší soutěže v dresu MoDo (2002). K tomu tři medaile z Mistrovství světa a účast na Světovém poháru v roce 2004.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události