Sport

Kdo je lepší? Vezzaliová, nebo D´Artagnan?

Italka Valentina Vezzaliová získala potřetí za sebou zlatou olympijskou medaili v šermu fleretem.

Ani dvě zlaté olympijské medaile z předchozích her, pět titulů mistryně světa a více jak šedesát vítězství ve světovém poháru neukojilo touhu fleretistky Valentiny Vezzaliové po dalším velkém triumfu.

Ztráta motivace nehrozí

Po vítězství v Sydney a Aténách triumfovala i ve finále v Pekingu, když porazila korejskou soupeřku Nam Hjon-he těsně 6:5. "Nikdy neztratím motivaci, protože jsou zde pořád rekordy, které je možné překonat," řekla Italka.


Italskou dominanci ve fleretu potvrdila bronzová Margherita Granbassiová. V boji o třetí místo zdolala favorizovanou krajanku Giovannu Trilliniovou, která tak nerozšířila svou sbírku olympijských kovů na třináct.

Vezzaliová jako slavný románový mušketýr

Čtyřiatřicetiletá Vezzaliová při cestě za třetím olympijským zlatem "kosila" svoje soupeřky jak mušketýr D´Artagnan gardisty kardinála Richelieu. Z pěti soubojů dvakrát vyhrála 15:3 a v semifinále porazila Granbassiovou 12:3. Komplikace přišly až ve finále, kde jí byla Korejka silnou protivnicí a o zisku nejcennějšího kovu rozhodl jediný bod čtyři vteřiny před koncem.


O překvapení se postarala obhájkyně bronzové medaile z Atén Polka Sylwia Gruchalaová, která vypadla hned ve svém prvním zápase.

Velký návrat

Vezzaliová se vrátila na světový trůn v plné parádě po mateřské dovolené a zranění kolene, které prodělala v roce 2006. Už v letošní sezoně bylo vidět, že neztratila nic ze svého umění. "Cesta zpět na výsluní byla velmi náročná, ale vůle vrátit se zpátky byla tak silná, že jsem překonala všechny potíže," uvedla nedostižná Italka.

Výsledky:

Finále: Vezzaliová (It.) - Nam Hjon-he (Korea) 6:5,
o 3. místo: Granbassiová (It.) - Trilliniová (It.) 15:12.
Další pořadí: 5. Knapeková (Maď.), 6. Lamonovová (Rus.), 7. Sugawarová (Jap.), 8. Wächterová (Něm.).

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události