Sport

Třetí den OH: Výbuch tenistů zachraňovali vodáci

Třetí den olympijských her by se dal označit jako demolice českých tenisových nadějí.

Ze sedmi tenistů, kteří zasáhli do pekingského turnaje vypadla pětice. Je však nutno říct, že Štěpánek, Minář, Vaidišová i Zakopalová, nedali svým soupeřům po třísetových bitvách kůži zadarmo. Jediný Vaněk prohrál jednoznačně s Rusem Južným. Dál jdou naopak Iveta Benešová a Lucie Šafářová, které doplní ve druhém kole Tomáše Berdycha.

Ještě, že máme vodáky

Pokud jde o pondělní bilanci Čechů v Pekingu, tak tenisty museli tahat z vody veslaři a kanoisté. Do semifinále podle předpokladů postoupili skifaři Ondřej Synek a Mirka Knapková. Oba dva hvězdní veslaři suverénně vyhráli svoje jízdy, přičemž ocenili ochlazení, kterého se dočkali v Olympijském parku v Šun-i."Tohle je takové evropské klima, na které jsem zvyklí. Ty dušáky předtím jsou šílené,“ pochvaloval si dobré podmínky Synek. V semifinále se objeví i čtyřka bez kormidelníka a dokonce rovnou do sobotního finále postoupil z oprav dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková.


Podobný úspěch slavili i čeští reprezentanti na divoké vodě. Kanoista Stanislav Ježek obsadil v součtu dvou jízd čtvrté místo, kajakář Vavřinec Hradílek byl sedmý. Na olympijských hrách splnili svůj první úkol a postoupili z rozjížděk do úterního semifinále.

Basketbalistky si po zápase s Američankami spravily chuť

Pokropit živou vodou musel možná svoje svěřenkyně před utkáním s Mali, basketbalový trenér Jan Bobrovský . První vystoupení českých basketbalistek na turnaji totiž dopadl debaklem s Američankami. Zápas s africkým týmem byl však úplně o něčem jiném a Češky si po vítězství 81:47 připsaly první výhru na turnaji.

Phelps pokračuje za svým snem

V olympijském bazénu se znovu vařila voda, když nejlepší plavci zlomili celkem pět světových rekordů. Navíc pokračuje mise amerického plavce Michaela Phelpse za historickým maximem, kterým je zisk osmi zlatých medailí na jediné olympiádě.


Po polohové čtyřstovce přidal druhé zlato i ve štafetě na 4x100 metrů, ikdyž měl na mále. O vítězství Američanů totiž rozhodl vynikajícím závěrem až finišman Jason Lezak, který se dostal před do té doby vedoucí Francouze. V cíli bylo nakonec kvarteto Phelps, Weber-Gale, Jones a Lezak o pouhých osm setin před Evropany v novém světovém rekordu 3:08,24.

48 let je velmi dlouhá doba

Pozoruhodné je vítězství britské plavkyně Rebeccy Adlingtonové na kraulařské čtyřstovce. Angličanka totiž získala pro svoji zemi zlato z olympijských her po dlouhých 48 letech. Stejně dlouhou dobu nebyl mezi anglickými olympioniky nikdo tak starý, nebo spíše mladý, jako Tom Daley.


Drobný kluk měřící 156 centimetrů, vážící 47 kilogramů a nosící rovnátka na zubech je považován za jednoho ze sta nejzajímavějších osobností pekingské olympiády. Na úspěch svojí kolegyně však nenavázal. V synchronizovaných skocích do vody dvojic totiž skončil se svým kolegou Blakem Alridgem na posledním místě.

Fámozní Italka si připsala hattrick

Hra s čísly je aktuální i v případě, pokud mluvíme o Italce Valentině Vezzaliové, která získala potřetí za sebou zlatou olympijskou medaili v šermu fleretem. Po vítězství v Sydney a Aténách triumfovala i ve finále v Pekingu, když porazila korejskou soupeřku Nam Hjon-he těsně 6:5. "Nikdy neztratím motivaci, protože jsou zde pořád rekordy, které je možné překonat," řekla Italka. Něco podobného se ještě nikomu v historie nepodařilo.

jvl
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události