Sport

O další medaile budou usilovat vodáci a střelec Tenk

Vodní slalomáři Stanislav Ježek a Vavřinec Hradílek se v úterý pokusí rozšířit medailovou sbírku české olympijské výpravy. Stejné ambice bude mít i střelec Martin Tenk.

Další olympijský den by mohl být pro české barvy zatraceně úspěšný. Po výborném úvodu totiž pokračují ve svém představení na divoké vodě kanoista Stanislav Ježek a kajakář Vavřinec Hradílek. Na programu jsou kromě semifinálových jízd i finálové, ve kterých by měl Ježek bojovat o medaile.


Kanoista Ježek byl čtvrtý v kvalifikaci a v semifinále se s dalšími jedenácti soupeři popere o osm postupových míst. Kajakářů je patnáct a desítka z nich pojede finále. Hradílek postoupil z kvalifikace jako sedmý.

Tenk bude chtít medaili

Stačí jedno slovo, střelba. V tuto chvíli se musí českým fanouškům vybavit úspěchy v podobě zlatých medailí Kateřiny Emmons a Davida Kosteleckého. Napodobí je bronzový medailista z olympiády v Sydney Martin Tenk ve střelbe na 50 m z libovolné pistole?

Napraví si plavci reputaci?

Lahůdkou v plaveckém bazénu bude finále na 200 metrů volným způsobem. O zisk třetího zlata se v něm bude pokoušet Michael Phelps, při jehož dvou vystoupeních se měnily světové tabulky.


O premiérový český postup v Kostce vody se pokusí na prsařské dvoustovce také Jiří Jedlička, jenž už má za sebou neúspěšné vystoupení na poloviční trati.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události