Sport

VIDEO: Ježek medaili nezískal, obsadil páté místo

Kanoista Stanislav Ježek nenavázal na skvělou semifinálovou jízdu a skončil pátý. Vyhrál Slovák Martikán.

Český kanoista Stanislav Ježek nezvládl finálovou jízdu na olympijském kanálu a v soutěži kanoistů vybojoval páté místo.Uměle vypěstované čtyřlístky štěstí nepřinesly

Před olympiádou Stanislav Ježek tvrdil, že by byl spokojený s účastí ve finále, nyní se mu naskytla příležitost stanout na olympijských stupních vítězů. Do Pekingu s sebou vezl i spoustu talismanů, včetně speciálně pro tuto příležitost vypěstovaných čtyřlístků. Ty mu ale ve finálové jízdě štěstí nepřinesly. "Škoda, měl jsem na víc," litoval Ježek. Za první dotek si prý ani moc nenadával. "Tam je to těžké místo, s lodí to hodně hází. Není to na náhodu. Hodně lidí, i velkých favoritů, si tam dotek dalo," řekl novinářům. "Přidal jsem a v jedenácté brance jsem pozapomněl, že místní branky, ať se mám na co vymluvit, jsou širší, než na co jsme zvyklí. Ona ta špička pak těsně nevychází. Tam jsem to podcenil," uvedl a dodal "Možná jsem měl na víc, ale nepovedlo se."

Dobrá startovní pozice

Po kvalifikaci byl Ježek na druhém místě se ztrátou necelé vteřiny na Slováka Michala Martikána. Úřadující vicemistr Evropy Ježek zajel semifinálovou jízdu čistě bez penalizace a ještě vylepšil svůj výsledek z kvalifikace, v níž obsadil čtvrté místo. Český reprezentant si tak před finále vybojoval skvělou pozici.

Průběh závodu

Benn Fraker vyjel na trať jako první, protože po semifinálových jízdách byl na osmém místě. Během jízdy ale měl velké problémy a jednou se ocitl hlavou pod lodí. Se stupni vítězů se mohl rozloučit. Jeho čas byl 183,14 s.


Jako druhý se na kanál vydal Španěl Elosegui. Ani on se však nevyhnul chybám. Přesto měl o vteřinu rychlejší čas než Fraker.


Řeckému závodníkovi Tsakmakisovi se jízda vůbec nevyvedla, zařadil se na průběžné třetí místo.


Australan Bell se vydal do peřejí jako čtvrtý a předvedl bezchybnou jízdu, o 1,53 s se dostal před Španěla Eloseguia. V průběžném pořadí zaujal první místo.


Na startu zůstala poslední čtveřice kanoistů. Brit Florence byl prvním z nich. Na mezičasech má lepší časy než Australan Bell a střídá ho v čele.


Rakušana Bieryta rozhodila hned první protiproudá zatáčka a nabral ztrátu, kterou nedokázal smazat. V jízdě udělal i další chyby a s jistotou obsadil poslední místo.


Na finálovou jízdu se vydal Stanislav Ježek. Nezvládl hned průjezd brankou číslo tři, za což si vysloužil penalizaci. Střední část jel relativně dobře, přesto se nevyhnul ještě jedné penalizaci. Obsazuje průběžné čtvrté místo. Nejhůře skončí pátý, protože na startu už je jen Slovák Martikán.


Slovenský závodník si počínal bravurně a s přehledem si dojel pro zlatou olympijskou medaili. Martikán se ziskem čtvrté medaile stal nejúspěšnějším slalomářem v historii her, ve sbírce má vedle dvou zlatých také stříbra ze Sydney a Atén.

Celkové pořadí:

Muži - C1:
1. Martikán (SR) 176,65 (4 tr. sekundy), 2. Florence (Brit.) 178,61 (2), 3. Bell (Austr.) 180,59 (2), 4. Elosegui (Šp.) 182,12 (4), 5. Ježek (ČR) 182,29 (4), 6. Fraker (USA) 183,14 (0), 7. Tsakmakis (Řec.) 186,67 (6), 8. Bieryt (Pol.) 200,21 (2).

jpz, hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události