Sport

Ve středu čeká české basketbalistky Španělsko

Svěřenkyně trenéra Bobrovského čeká důležitý souboj o body, potřebné k postupy ze skupiny.

Těžký oříšek čeká české hráčky. Ve středu se totiž střetnou s dalšími favoritkami skupiny B - Španělkami. A podle dosavadních výsledků by se mělo jednat o velmi vyrovnaný zápas. České hráčky podlehly favoritkám z USA a porazily Mali. Španělky zatím zvítězily nad Novým Zélandem a prohrály s domácí Čínou. Z hlediska vývoje ve skupině se proto bude jednat o důležitý zápas.

Bilance, která nepovzbudí

Španělky jsou vicemistryně Evropy a Češky s nimi v přípravě třikrát prohrály. I přes tuto nelichotivou bilanci je z českého týmu cítit odhodlání soupeři oplatit prohry i s úroky a přiblížit se postupu ze skupiny. Asistent Miroslav Volejník i kouč Jan Bobrovský připravili na úterní trénink taktickou poradu. "Máme tady několik zápasů Španělek na videu, takže to musíme rozebrat. Hráli jsme s nimi několikrát, takže si myslím, že známe my je i oni nás," uvedl Volejník. Pokud jeho svěřenkyně vyhrají, zajistí si místo mezi čtveřicí postupujících týmů ze šestičlenné skupiny.

Basketbalistky ještě neukázaly svoji sílu

Český celek ve vzájemných zápasech podle trenérů ještě neodhalil všechny zbraně. "Určitě budeme připravovat nějaké věci v obraně," naznačil Volejník, ale nechtěl prozradit více. "Dvě utkání se Španělkami jsme hráli po kondiční přípravě, třetí na turnaji v Rusku. V těch prvních jsme ještě moc basketu nehráli a podle toho to vypadalo. V Rusku jsme vůbec nezařadili tři signály, které jsme začali trénovat až tady. Takže je určitě budeme mít čím překvapit," upřesnil.

Důležitý, ale ne klíčový zápas

Samotné hráčky středeční duel považují za důležitý, ale nikoliv klíčový. Čeká je totiž ještě Nový Zéland a hlavně domácí Čína. "Po výhře nad Mali jsme se připravovaly a ve středu na to vlítneme," uvedla Hana Machová. "Hrály jsme s nimi v Rusku na turnaji, od té doby se nemohly moc změnit," dodala.

Sledovaly Španělky jen chvíli

"Viděly jsme začátek zápasu Španělek se Zélandem a to bylo asi jako my s Mali," přirovnala Machová duel ke hře kočky s myší. "Neukázaly všechno," upozornila. Tři porážky v přípravě ji neděsí. "Nemáme z toho strach, to ani náhodou," popřela Machová obavy ze soupeřek.

Rychlé a přesné Španělky

Podle Kateřiny Elhotové Španělky hrají rychle dopředu, hodně střílejí a mají vysokou úspěšnost trojkových pokusů. Také dobře brání, protože jsou vysoké. "Musíme pokrýt jejich rychlé protiútoky," uvedla Elhotová. "A musíme si také říct jak bránit. Uvidíme na tom videu," připojila se Petra Kulichová. "Jsme připravené vrátit Španělsku všechny porážky,"doplnila.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události