Sport

VIDEO: První zlato už je doma!

Český střelec David Kostelecký přistál v Praze a přítomným ukázal, jak vypadá olympijské zlato.

Unavený, ale velmi šťastný. Tak vypadal český olympijský vítěz v trapu David Kostelecký, když vystoupil z letadla na pražském ruzyňském letišti.

"Už se těším, až se vyspím"

Dva dny poté, co dokázal porazit všechny soupeře, si už spokojeně rázoval v rodné zemi. A na co se čerstvý vítěz nejvíce těšil? "Až se pořádně vyspím. Já totiž hrozně rád spím,“ řekl s úsměvem. V Pekingu mu moc času na odpočinek nezbylo.

"Strašně jsem se těšil domů"

Všichni zlatí sportovci mají právo zůstat v Číně až do konce olympiády. Kostelecký této možnosti nevyužil. Už se totiž těšil domů na pořádný odpočinek po náročné sezoně. "Byl jsem za tu možnost odjezdu velmi rád, protože od ledna jsme byli na cestách. Absolvoval jsem spoustu závodů, takže letos jsem neměl možnost pobýt moc doma. Strašně jsem se těšil domů," řekl.

Medaili zapije vínem a dá si doutník

Oslavy prý ještě neplánoval, v letadle si dal jen nějaký aperitiv. "Díky únavě jsem nechtěl riskoval opilost, protože dnes by mi asi stačilo málo. Na Moravě budu slavit tím, co mi nachystají, ale mám rád červené víno," dodal s úsměvem. Jeho známí už mu chystají také tradiční přípitek slivovicí. K tomu se mu bude hodit i pořádný doutník. "Doutníky kouřím moc rád a mám schované jedny speciální. Dostal jsem je na cestu od své psycholožky Evy Šauerové, které patří velká část mého úspěchu. Těmi doutníky to asi oslavím," plánuje Kostelecký.


Doma na Moravě si určitě dá také něco dobrého k jídlu, ale mamince nevolal, aby připravila jeho oblíbenou specialitu. "Já nejsem moc vybíravý, ale určitě to bude od mámy a určitě to bude něco dobrého," uvedl dobře naladěný střelec.


hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události