Fotbal

O Ljungberga se zajímá hned několik italských klubů

Ljungberg míří na Apeninský polostrov. Silva zůstává ve Valencii.

Po vzájemné dohodě o vypovězení čtyřleté smlouvy s West Hamem United nemá švédský záložník Freddie Ljungberg nouzi o nabídky. Jako zájemci o jeho služby stojí ve frontě Lazio Řím, Fiorentina, AS Řím a AC Milán.


Nejserióznějším zájemcem je Lazio


Jediné Lazio Řím ale zatím podle italských médií nabídlo Ljungbergovi konkrétní smlouvu, která by mu zaručovala 1,2 miliónu euro ročně (29 miliónů korun). Šance, aby se Švéd stal hráčem Lazia, jsou prý padesát na padesát. Nejspíš ještě čeká, co mu nabídne zbývající italská trojice.


Ovšem jednatřicetiletý záložník byl loni v barvách West Hamu jen stínem hráče, který strávil od roku 1998 do roku 2007 devět nádherných let v Arsenalu Londýn. Také proto došlo k vzájemnému vypovězení a následnému vyplacení čtyřletého kontraktu.


Ljungbergův agent v úterý rovněž vyvrátil spekulace, že jeho hráč s fotbalem skončí nadobro a bude cestovat po světě. Po Ljungbergovi by údajně prahlo i několik klubů z USA, ale samotný Švéd prý chce hrát ještě na nejvyšší úrovni v Evropě.


Silva odmítl nabídku Manchesteru


Španělský fotbalový reprezentant David Silva odmítl přestoupit do anglické Premier League a i v nové sezoně bude hrát za Valencii.


"Manchester United za Davida předložil konkrétní předložil nabídku, kterou však Valencia odmítla akceptovat. Silva nechce hrát v Anglii, protože se ve Valencii společně s rodinou usadil,“ informoval hráčův agent Julio Llorente.


"Pokud by chtěl změnit klub, lákala by ho možnost hrát za Real Madrid nebo Barcelonu. Každopádně by zůstal ve Španělsku,“ doplnil Silvův agent s tím, že mistr Evropy z letošního roku v létě nikam nepřestoupí. "Novou sezonu začne ve Valencii, protože cítí, že v jiné zemi hrát nechce.“


Hráčův agent také přiznal, že záleží na Valencii, jestli bude chtít talentovaného mladíka prodat. "Mají otěže ve svých rukou. David nemůže z Valencie nikam odejít, jelikož má smlouvu na dalších pět let,“ prozradil Llorente.hum, mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události