Sport

Čtvrtý den OH: Češi opět bez medaile

Čtvrtý den olympiády přinesl zlatou medaili Slovensku a další Phelpsův rekord.

Čeští sportovci zažili na olympiádě další den bez medailí a pomalu se propadají celkovým pořadím národů. Nejblíže k zisku cenného kovu měl kanoista Stanislav Ježek, jenž do finále nastupoval z druhé pozice za suverénem Martikánem. Sympatický sportovec ale předvedl dvě chyby, které ho nakonec stály místo na stupních vítězů. Závod vyhrála slovenská legenda vodních sportů Michal Martikán, který opět převedl, proč je nejúspěšnějším slalomářem v olympijské historii. Slovenský fenomén získal na olympiádě již čtvrtou medaili.

Phelps má třetí zlato

Americký plavec pokračuje ve své cestě za osmi zlatými medailemi. V úterý vyhrál závod na 200 metrů volným stylem a opět v novém světovém rekordu! Tentokrát rekord dokázal zlepšit o devět desetin. Díky třetí zlaté medaili si na své konto připsal již devátou olympijskou medaili v kariéře a vyrovnal tak historické maximum, které drží například i plavec Mark Spitz.

Drama pod vysokými koši

Olympijský turnaj basketbalistů viděl v úterý zatím nejkrásnější a hlavně nejvyrovnanější zápas turnaje. Proti sobě se postavily celky Číny a Španělska. Duel sliboval dramatický náboj již před zápasem a diváci se opravdu nenudili. Ještě v poslední čtvrtině se zdálo, že Číňané drží otěže utkání pevně v rukou, když vedli již o 14 bodů, ale Španělé se nevzdali, manko stáhli a dovedli utkání do prodloužení. V tom už byl na hřišti jen jeden tým. Španělé nakonec Číňanům nedali šanci a zvítězili 85:75. Největší hvězdou utkání byl Pau Gasol, který zaznamenal 29 bodů.

Smíšené pocity z českých sportovců

Česká párová čtyřka ve složení David Jirka, Jakub Hanák, Milan Doleček mladší a Petr Vitásek dokázala z oprav postoupit do semifinále olympijského závodu. Dařilo se i plavci Martinu Vernerovi, který dokázal vylepšit český rekord na 100 metrů volný způsob a jako první Čech v historii se dokázal dostat pod hranici 49 sekund. Na postup do semifinále ale životní výkon nestačil.


Nedařilo se ani střelci Martinu Tenkovi. Bronzový medailista ze Sydney nedokázal z kvalifikace postoupit do finále a obsadil celkovou 37. pozici.


Za zmínku stojí ještě desáté místo Vavřince Hradílka, který i přes svůj mladý věk naplno bojoval o své místo na slunci. Finále mu uteklo jen o kousek - byl prvním nepostupujícím.

hrc, hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události