Sport

České basketbalistky nestačily na tým Španělska

V důležitém zápase prohrály Češky 55:74 a kromě první čtvrtiny nebyly Španělkám rovnocenným soupeřem.

České basketbalistky prohrály svůj druhý zápas na olympiádě. Tým trenéra Bobrovského si tak zkomplikoval cestu do čtvrtfinále. Zápas byl důležitý také z hlediska umístění ve skupině. Pokud by české hráčky skončily ve skupině čtvrté, narazily by pravděpodobně na tým Austrálie. Ten je ve skupině A zatím suverénní a předvádí skvělé výkony.

Dobrý začátek

V první čtvrtině české hráčky sice ztrácely mnoho míčů, ale díky skvěle organizované obraně nepouštěly Španělky do zakončení. Předváděly koncentrovaný výkon plný bojovnosti a nasazení. Hráčky Španělska byly neustále pod tlakem a s těsnou obranou si nevěděly rady. V útoku byly Češky také důsledné a i díky dvěma úspěšným trojkám vyhrály první dějiství 21:15.


Druhá část zápasu přinesla jen málo bodů. České basketbalistky se stále dopouštěly zbytečných ztrát. V obraně už nebyly tak důrazné jako v první části a dovolily Španělkám více střeleckých pokusů. Ty sice nebyly nikterak úspěšné, přesto vyhrály 13:6. V poločase tak Španělky vedly 28:27.

Rozhodla třetí čtvrtina

Zápas do třetí čtvrtiny se českým hráčkám vůbec nevydařil. Byly statické, nestačily Španělkám v rychlosti a během čtyř minut vstřelily pouze dva body. Dostaly jich jedenáct. Byly nedůsledné, nedařilo se ani zakončení. Španělky byly ve všech směrech hry lepší a neustále navyšovaly svůj náskok. Třetí část vyhrály hráčky z Pyrenejského poloostrova 30:11 a v zápase vedly o propastných dvacet bodů.


V první polovině poslední čtvrtiny se Španělkám nevedla střelba. Češky postupně náskok stahovaly, ale na méně jak deset bodů se vicemistryním Evropy nepřiblížily. V závěru se český tým vrátil ke hře plné ztrát, faulů a neúspěšných střeleckých pokusů a Španělky tak nakonec zvítězily 74:55.


Dalšími soupeřkami Česka ve skupině B budou ještě Nový Zéland a domácí Čína. Do čtvrtfinále postoupí ze základních skupin čtyři týmy.

Výsledek:

Česko - Španělsko 55:74 (21:15, 6:13, 11:30, 17:16)


Body: Montaňanová 20, Valdemorová 13, Sánchezová 10, Aguilar Lópezová 8, Pascuaová 7, Torrensová a Limová po 5, Palauová 4, Abaldeová 2 - Vítečková 12, Machová 11, Veselá 9, Večeřová 6, Kulichová a Hartigová po 5, Mokrošová 4, Elhotová 3.

Jan Pavlíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události