Sport

Střelkyně Marušková olympijské stříbro neobhájí

V Aténách získala střelkyně Lenka Marušková sříbrnou medaili. Z Pekingu se vrátí s prázdnou.

Lenka Marušková nezopakuje ve střelbě ze sportovní pistole svůj medailový úspěch z aténské olympiády. Ve středeční kvalifikaci obsadila až dvacáté místo a do osmičlenného finále se neprobojovala. Na postup potřebovala výkon 582 bodů. Za tím ale zaostala o čtyři body a o medaile si nezastřílí. Druhá česká reprezentantka Michaela Musilová obsadila 34. místo výkonem 571 bodů.

Špatná první část

Maruškové se nevydařila především první část, ve které nabrala výraznou ztrátu. Nevyvarovala se hned čtyř osmiček. "Tam byl problém. Jsem hodně zklamaná, protože to mělo být lepší," řekla po soutěži Marušková. "Já jsem naštvaný! Problém nebyl v technice, ale v její hlavě. Je dost zkušená na to, aby už nedělala takové chyby," nebral si servítky trenér Břetislav Putna.


Marušková věděla, že první polovinu závodu absolutně pokazila. "Jednu položku totálně. Čtyři osmičky jsou moc. Sebraly mi prakticky všechny naděje," litovala třiadvacetiletá střelkyně. "I když jsem pak střílela dobře, už se ztráta nedala dohnat," pokračovala. Soupeřem jí prý byla i vysoká vlhkost. "Tím byl závod mnohem těžší než ten v Aténách. Na mně se hodně projevila i aklimatizace. Na to se ale nevymlouvám," dodala.


Rychlopalbu na otočné terče pak absolvovala s výkonem mezi desítkou nejlepších.Na finálovou účast to ale nestačilo.Před finálovou položkou má nejvýhodnější pozici Mongolka Gundegmaa Otryadová, která vyrovnala olympijský rekord (590) a má náskok tří bodů.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události