Sport

České medailové naděje vykročily za obhajobou dobře

Česká posádka Jaroslav Volf - Ondřej Štěpánek zvládla úspěšně kvalifikační jízdy.

Deblkanoisté Volf se Štěpánkem se probojovali do semifinále, když zvládli i druhou kvalifikační jízdu. Stejně si vedla i kajakářka Štěpánka Hilgertová.

Bezproblémový postup do semifinále


Deblkanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem postoupili na olympijských hrách do sobotního semifinále. Obhájci bronzových medailí z Atén ve středeční kvalifikaci obsadili čtvrté místo a bez problémů se vešli mezi desítku postupujících lodí. Nejrychlejší byli slovenští šampioni ze Sydney a Atén Pavol a Peter Hochschornerové.


Volf se Štěpánkem předvedli absolutně nejrychlejší jízdu dne v prvním kole, ale těsně za Hochschornery se propadli kvůli dotyku branky. V druhém kole přidali čeští mistři světa z předloňského roku další dva "šťouchy" a dostali se před ně ještě Francouzi a Číňané.


Z dvanácti lodí na startu nepostoupily do semifinále jen dvě.
Na trať se bronzoví medailisté z Atén vydali jako jedenáctí z dvanácti posádek a předvedli nejrychlejší jízdu. Kvůli jednomu dotyku branky a dvouvteřinové penalizaci se před ně o devět setin sekundy dostali bratři Pavol a Peter Hochschornerovi ze Slovenska. Kvalifikace se jede ve dvou kolech. To druhé je na programu v 10.40 hodin. Z dvanácti posádek se do semifinále kvalifikuje deset nejrychlejších.

Postup do semifinále slaví i Hilgertová


Česká dvojnásobná olympijská vítězka jela první jízdu čistě, ale na mezičase byla o 2,26 vteřiny pomaleji než vedoucí Němka Bongardtová. I přesto měla v cíli šestý nejrychlejší čas. Celou trať zajela za 97,14 s. Ve druhé části kvalifikace předvedla Hilgertová bezchybnou jízdu a v dobrém rytmu projela celou trať. Výsledný čas 189,13 s ji řadí na postupové třetí místo.Do kvalifikačních jízd kajakářek vstoupilo jednadvacet olympioniček. Do semifinále si postup zajistilo patnáct nejlepších.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události