Sport

Synek následoval Knapkovou do finále

Synek následoval Knapkovou do finále

Ondřej Synek, Miroslava Knapková i párová čtyřka pojedou o medaile.

Při finálovém závodu skifu se českým fanouškům bude tajit dech. Česká republika totiž do prestižního vyvrcholení skifařských soutěží jednotlivců vyšle dva zástupce. A oba mají velkou šanci vyhrát medaili. Nejžhavějším želízkem v olympijském ohni bude Ondřej Synek, který s přehledem vyhrál semifinálovou rozjížďku. Těšit se můžeme i na Mirku Knapkovou, která v semifinále skončila třetí, ale závěr závodu evidentně vypustila.

Synek zkušeně pohlídal postup

Ondřej Synek si se svou čtvrtfinálovou rozjížďkou poradil s velkým přehledem. A to samé se od skifaře Ondřeje Synka čekalo i v semifinálovém závodě. A česká skifařská jednička opět nezklamala.


Synek vystartoval do semifinálové jízdy ze čtvrté dráhy a hned od začátku se držel na prvních třech místech zaručujících postup do finále.


Po 500 metrech závodu Synek okupoval druhé místo a zkušeně si hlídal všechny své soupeře za sebou. Trojice na čele závodu Drysdale, Campbell a Synek neustále zvyšovala svůj náskok na zbytek pole.


V polovině závodu byl na čele český závodník následován Novozélanďanem Drysdalem. Právě tato dvojice se postupně odloučila od zbytku pole a vybudovala si takřka pětisekundový náskok na třetího v pořadí, Angličana Campbella.

Synek se odtrhl i od Drysdala a suverénně vyhrál celý závod s více než vteřinovým náskokem.


Synek tak s přehledem postoupil do finálové jízdy.


1. Synek 7:03, 59
2. Campbell 7:05,24
3. Drysdale 7:05,57


Knapková obsadila třetí místo a těší se na fináleČeská závodnice Miroslava Knapková postoupila do finále skifu. Knapková se od začátku semifinálového závodu držela v čele a udávala tempo. Vypadala velmi uvolněně, hned chytla správný rytmus, ale od prvních metrů na ni nepříjemně dotíraly soupeřky Američanka Michelle Guerettová a čínská závodnice Čangová.


Po tisíci metrech se Knapková propadla na druhé místo, právě za již zmíněnou Američanku a po pár dalších metrech naši závodnici předjela i Číňanka Čangová.


Několik desítek metrů před cílem předvedla mocný finiš čínská závodnice, která byla hnána frenetickým publikem. Americkou skifařku předjela a dokončila závod na prvním místě. Knapková si bez problémů pohlídala třetí pozici a postoupila tak do šestičlenného finále.


1. Guarettová
2. Čengová
3. Knapková

O medaile pojede i česká čtyřka bez kormidelníka

Česká veslařská čtyřka bez kormidelníka ve složení Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth a Karel Neffe se jako čtvrtá česká posádka probojovala do olympijského finále. V semifinálové jízdě dojela druhá za posádkou Slovinska.


hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události