Sport

Berdych vyzve Federera

Tomáše Berdycha čeká přetěžký úkol. V cestě do čtvrtfinále se mu ve středu od 12:00 postaví Roger Federer.

Poté, co hned v prvním kole překvapivě vypadl favorizovaný Radek Štěpánek, stal se z Berdycha poslední mohykán, který v Pekingu nadále reprezentuje českou tenisovou školu. I jeho cesta však zřejmě brzy skončí. Aby se probojoval do čtvrtfinále, musí porazit světovou jedničku Rogera Federera.


Nemá důvod ke stresu


Pouze jednou v kariéře Berdych dokázal švýcarskou modlu srazit na kolena. O senzační výsledek se postaral před čtyřmi lety na olympijských hrách v Aténách, kde tehdejšímu králi tenisu vystavil stop už ve druhém kole. Ze sedmi vzájemných duelů byl tenhle ovšem jediný, který skončil výhrou českého tenisty. Přesto je Berdych relativně v klidu. "Moc lepších zápasů si člověk přát nemůže. Určitě to bude hezký zápas. Nemám důvod, proč bych se z toho stresoval," řekl rodák z Valašského Meziříčí krátce po výhře v druhém kole nad Italem Andreasem Seppim.

Laškovat s Federerem nehodlá


Že by k zopakování olympijského souboje s Federerem mohlo v Pekingu dojít, věděl Berdych hned po losu. V té chvíli jej to ale moc nezajímalo. "Samozřejmě, že člověk vidí, kde se na pavouku pohybuje, ale pořád kouká jen na soupeře před sebou. Nedívá se do dálky. Myslím si, že se to ani nevyplácí," podotkl zamyšleně. Je si dobře vědom, že jejich souboj bude mít zvláštní náboj. "Od té doby už mě ale asi šestkrát porazil. Spíš to tak bude o tom, co se kolem udělá," poukázal Berdych na fakt, že od Atén nad Federerem nikdy nevyhrál.


I proto ani v nejmenším neplánuje, že by jasného favorita, jenž po olympiádě opustí post světové jedničky, popichoval a duel z Řecka mu připomínal. "Asi by se dalo s ním vtipkovat, kdybychom se potkali. On by s tím neměl žádný problém. Ale ono se to těžko říká. Kdybych ho pak třikrát čtyřikrát porazil, tak asi jo. Pak by se dal popíchnout. Kdyby ale chtěl, tak by mi to hodně rychle vrátil. Radši nebudeme dráždit hada bosou nohou," pousmál se.

Malá šance na postup tu je


Berdych ví, co říká. I když totiž Federer před olympiádou zrovna nezářil, v česko-švýcarském zápase bude jasným favoritem. V Pekingu má navíc velkou motivaci uspět - olympijský turnaj ještě nikdy v kariéře nevyhrál.


Úplně bez šance Berdych ovšem není. Federer totiž zatím neoslňuje ani v Pekingu - ve druhém kole sice porazil Salvadorce Rafaela Arevala 6:2 a 6:4, proti neznámému hráči z páté stovky světového žebříčku se však v druhém setu dlouho trápil a dopouštěl se značného množství nevynucených chyb. Bude chybovat i proti Berdychovi?

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události