Sport

Berdych na Federera nestačil

Český tenista dotáhl druhý set do tie-breaku, ale zvítězit nedokázal.

Berdych předvedl srdnatý výkon a bojoval o každý míček, ale Federer byl na Berdychovu hru velmi dobře připraven. Vyrovnaným výkonem tak dovedl první set k jasné výhře, když českému hráči povolil pouze tři gemy.

Rozhodoval tie-break

Druhý set byl mnohem vyrovnanější. Berdych dokonce ve druhém gamu vzal Švýcarovi servis a ujal se vedení tři nula na gamy. Nadějný náskok ale nedokázal udržet, protože prohrál své podání a nechal Federera srovnat na 3:3.
Poté si oba hráči dokázali udržet svůj servis a utkání spělo nezadržitelně k tie-breaku.Federer ve zkrácené hře potvrdil svou kvalitu a opět zcela bez nervů dokráčel k vítězství v zápase. Pro českého tenistu tak putování olympijským tenisovým pavoukem končí. "Nebylo to nic moc, mrzí mě to," uvedl po utkání Berdych. "Největší problém celého zápasu byl můj servis, nedokázal jsem se s tím vyrovnat, nenašel rytmus ani načasování, abych si byl schopen pomoci," uvedl a dodal "Nechci říct, že byl k poražení, ale dalo se s ním hrál vyrovnanější utkání."


Česká republika již v tenisové dvouhře nemá dalšího zástupce.

Výsledky:

Dvouhra - 3. kolo:
Federer (1-Švýc.) - Berdych (17-ČR) 6:3, 7:6 (7:4), Gonzalez (12-Chile) - O. Rochus (Belg.) 6:0, 6:3, Mathieu (Fr.) - Kiefer (15-Něm.) 6:3, 7:5.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události