Fotbal

Sparta si na Panathinaikos věří

Sparta si na Panathinaikos věří
Zdroj: TN.cz

Tým Sparty vstoupí ve středu od 20:45 do bojů o Ligu mistrů. Utkání, které živě vysílá Galaxie sport, vám přineseme v on-line přenosu.

Po Slavii se ve třetím předkole Ligy mistrů představí i druhý pražský klub Sparta, která ve středu večer doma přivítá řecký Panathinaikos Atény. Sparťané tvrdí, že jsou na řecký velkoklub dostatečně připraveni. Favoritem je však soupeř.


On-line přenos můžete sledovat ZDE.


Lavička: Každá série jednou končí


Sparta čeká na postup do Ligy mistrů už celé tři roky. Loni ji podle očekávání odsunul na vedlejší kolej londýnský Arsenal, letos je soupeř o poznání hratelnější. Jenže i když Panathinaikos mezi top kluby světa nepatří, proti Spartě pro něj hovoří hned několik věcí. Jeho klubová kasa je mnohem plnější, v létě vydatně posílil v managementu i v kabině a v konfrontaci s českými kluby je navíc stoprocentní.


"Jsem si vědom toho, že českým týmům se proti Panathinaikosu a vůbec vůči Řekům příliš nedaří. Asi řeknu klišé, že každá série jednou končí. Pro mě je poučením pondělní případ zápasu Jablonec - Ostrava. Jablonec vyhrál nad Baníkem po dlouhých sedmi letech," připomněl sparťanský trenér Vítězslav Lavička, který slibuje ofenzivní fotbal. "Chceme hrát útočně, ale ne bezhlavě. Chceme divákům nabídnout takový fotbal, z něhož budou mít dobrý pocit. Detailně jsme rozebírali hru soupeře a určitou variantu, jak rozvrátit defenzívu Panathinaikosu, jsme našli, ale nebudu před zápasem odkrývat karty. Pravda leží vždycky na hřišti," zůstává opatrný.


“Není důvod se jich bát,“ říká Berger


Hráči Sparty fanouškům slibují, že se vyvarují ustrašeného výkonu a do utkání půjdou s čistou hlavou. "Pokaždé se začíná od nuly. Máme respekt, ale není důvod se jich bát - patří sice k lepším týmům v Evropě, ale nejlepší nejsou,“ říká rozumně sparťanský kapitán Patrik Berger. Ten věří, že jeho mužstvu v cestě za úspěchem pomůže i podrobná analýza soupeřovy hry, kterou s koučem několikrát probírali. „Dostali jsme jakousi brožuru, kde je každý hráč detailně popsán. Zároveň máme k dispozici poslední tři zápasy Panathinaikosu,“ popisuje slušný sparťanský servis.I z toho je cítit, jak moc Pražané touží uspět a nechat Řeky za sebou. "Většina z nás dobře ví, že pokud postoupíme do hlavní fáze, můžeme se ukázat v pohárové Evropě a hrát s nejlepšími kluby. Nicméně přistupujeme k tomu zápas od zápasu, takže se musíme soustředit na to, abychom uhráli nadějný výsledek do odvety,“ podotkl sparťanský kapitán.


Sestava? Připraveny jsou dvě varianty


Letenští opravdu neponechávají nic náhodě. Trenér Lavička má pro zápas připraveny hned dvě varianty sestavy. "Jedna je ofenzívnější, ta druhá trochu “jiná“ - řekněme opatrnější. Zvážíme to s ohledem na zdraví našich fotbalistů," nastínil respektovaný kouč, jenž se nebránil být trochu konkrétnější. "Na tréninku vyzkoušíme Matušovice, ale nevěřím, že by se dal do zítřka do pořádku. Karol Kisel je vlastně rekonvalescent. Bony Wilfried a Petr Voříšek to zkusí naplno a věřím, že by mohli být k dispozici. Máme několik drobnějších šrámů, ale ty nebrání hráčům ve startu," rozmluvil se o marodce.


Ať už ale na trávník vyběhne jakákoliv jedenáctka, její cíle budou stejné. Hrát pozorně vzadu, podporovat útočnou invenci a eliminovat záložníka Gilberta Silvu. Ten je pro sparťany starým známým. Narazili na něj už celkem třikrát, když hrál ještě za Arsenal Londýn. Bude se večer radovat opět on, nebo mu český fotbal konečně zhořkne? Už by bylo na čase...


Předpokládané sestavy:
Sparta: Kozáčik - Voříšek, Řepka, Kučera, Kadlec - Kladrubský, Hušek - Kušnír, Berger, Zeman - Slepička.
Panathinaikos: Galinovič - Nilsson, Spyropulos, Gumas, Vyntra - Simao, Karagunis, Gilberto, Ninis - Salpingidis, Ivanschitz.hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události