Fotbal

Galásek definitivně baníkovcem?

Český exreprezentant Tomáš Galásek by se měl upsat Baníku Ostrava.

Defenzivní záložník by měl znovu okusit chuť Gambrinus ligy. .


Smlouva je hotová, čeká jen na Galáskův autogram


Galásek trávil od minulého víkendu čas s rodinou poblíž německého Norimberku, kde manželka s dětmi nadále bydlí. Na čtvrtek nahlásil své opětovné zapojení do tréninku s ostravským klubem. Při té příležitosti se sejde s majitelem klubu Tomášem Peterou a poté vyjádří své definitivní rozhodnutí. Jaké bude, o tom v Baníku příliš nepochybují. Mají pro něj připravený nový dres i smlouvu, která čeká jen na hráčův podpis. Už v sobotu by se tak česká fotbalová liga mohla dočkat dalšího velkého návratu.


Norimberk s ním nepočítal


Galásek celé léto kalkuloval s tím, že novou sezónu začne opět v Norimberku. "Přestože jsme sestoupili, chtěl jsem smlouvu dodržet, i když mi na druhou ligu neplatila. Mně totiž druhá bundesliga nevadila," říkal před třemi týdny Galásek, když mu německý klub oznámil, že s ním nepočítá. "Kdyby mi to řekli hned po sezóně, měl bych více prostoru hledat angažmá jinde. Takhle to byl od nich podfuk a naštvali mě," zlobil se velezkušený fotbalista.


Měsíc před koncem přestupního termínu už jsou kádry většinou naplněné a Galásek byl rovněž omezen bydlištěm rodiny u Norimberku. "Měl jsem nabídku z Tilburgu, ale trenér chtěl, ať se tam přestěhujeme i s rodinou. To jsem okamžitě zamítl. Nenechám si něco diktovat," nezlákala ho možnost návratu do klubu, kde v zahraničí začínal. "Rodina bydlí u Norimberku a je tam spokojená. Celou kariéru jsem dostával přednost já, teď přišel čas pro rodinu," vysvětlil Galásek. “A v dosahu Norimberku zase tolik adekvátních nabídek nebude," prohodil vyrovnaně.


Lidé v Ostravě ho milují


Proto vše směřuje k jeho návratu domů. "Tomáš bude hrát určitě v Baníku," tvrdí jeden z jeho blízkých fotbalových kamarádů. Jenže ani on to nemá od Galáska definitivně potvrzeno. "Mluvil jsem s ním a vypadalo to tak. Ale on neřekne nikomu kromě rodiny nic definitivního," řekl fotbalista Baníku a ihned dodal: "Přesto bych si na to vsadil - lidi ho tu milují!"


Vizitka Tomáše Galáska


Tomáš Galásek v Baníku začínal jako pravý záložník, později se přesunul na post libera a nakonec na svou tradiční pozici defenzivního záložníka. Za Baník odehrál 121 ligových zápasů, ve kterých dal 9 gólů. V dresu Tilburgu nastoupil k 110 zápasům a radoval se z 12 gólů.


Nejslavnější období zažil v letech 2000-2006, kdy hrál za slavný Ajax Amsterdam a kde nastupoval i s kapitánskou páskou. V červenobílých barvách odehrál 154 zápasů a dal 24 gólů. Poslední dva roky hrál za bundesligový Norimberk a v 63 zápasech se trefil čtyřikrát. V reprezentaci odehrál 69 zápasů a dal jeden gól. Po neúspěšném Euru 2008 se s reprezentací rozloučil.


hum, mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události