Fotbal

Vlček nahradí v reprezentaci Matějovského

Vlček nahradí v reprezentaci Matějovského
Zdroj: TV Nova - Radomír Nenádl

Českého záložníka, který působí v Readingu, nepustí na sraz reprezentace zranění kotníku.

Je to pár dní, co nový reprezentační kouč Petr Rada oznámil nominaci na reprezentační utkání proti Anglii, které se odehraje ve Wembley. A hned musel dělat změny. Na sraz se totiž nedostaví kreativní záložník Marek Matějovský, který si poranil vazy v kotníku. Sám Matějovský se v pondělí nechal slyšet, že jeho zranění není tak vážné, jak popisovala tuzemská média, ale nyní vyplývá najevo, že jeho zranění kotníku mu opravdu nedovolí v Anglii nastoupit. "Marek bude mimo hru šest až osm týdnů," řekl mluvčí reprezentace Lukáš Tuček.


"S Markem jsem telefonicky mluvil, je pochopitelně zklamaný. Vyšetření na magnetické rezonanci ukázalo, že jeho kotník není v pořádku, ale jedná se už o zranění z dřívějška. Netušil to ani jeho anglický lékař, který po shlédnutí výsledku vyšetření doporučil Markovi klid," řekl reprezentační trenér Petra Rada.

Nahradí ho Vlček

Marka Matějovského tak nahradí  typově zcela odlišný hráč Anderlechtu Brusel Stanislav Vlček. V Belgii populární "Stany“ není v reprezentaci úplným nováčkem. Bývalý slávistický hrdina má na svém kontě již osm reprezentačních startů a doufá, že přidá další. Vlček stále čeká na svůj premiérový gól v národním mužstvu. Dočká se ho 20. srpna proti Anglii?

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události