Fotbal

Lampard zůstává v londýnské Chelsea

Lampard zůstává v londýnské Chelsea

Ofenzivní záložník podepsal s anglickým velkoklubem smlouvu na dalších pět let.

I dalších pět let bude záložník Frank Lampard zřejmě oblékat dres londýnské Chelsea. Třicetiletý fotbalista podepsal s klubem novou smlouvu, a ukončil tak spekulace o svém ochodu do Itálie či Španělska.

Do Interu ho lákal Mourinho

Lampardovi měla předešlá smlouva vypršet v létě 2009, pak by byl k mání bez odstupného. Všechny nabídky Chelsea dosud odmítal s tím, že se mu zdají příliš nízké.
Anglická média proto již delší dobu spekulovala o jeho možném odchodu do zahraničí. Nejvíce se hovořilo o Interu Milán, který vede bývalý kouč Chelsea José Mourinho.

V Chelsea chce ukončit kariéru

Po podpisu smlouvy ale už Lampard hovořil jinak. "Chci tu ukončit kariéru. Už jsem to přece říkal mnohokrát," citoval dnes Lamparda klubový web. "Obě strany udělaly kompromisy, ale každopádně jsem rád, že jsme to dotáhli." 

Radost neskrýval i v jeho dalším vyjádření. "Už se těším na novou sezónu pod novým trenérem a na nové spoluhráče. Je to skvělý pocit, že můžeme těžit z našich úspěchů z uplynulých pěti let," dodal na závěr Lampard.

Scolari: Je to klíčový hráč, který zaručuje úspěchy

Spokojený je i brazilský kouč "Blues" Luiz Felipe Scolari. "Jsem rád, že Frank spojil budoucnost s Chelsea. Je to pro mě klíčový hráč, který zaručuje úspěchy a jeden z nejlepších profesionálů. Každý den se snaží naučit nové věci a přináší nové prvky do své hry," prohlásil Scolari.  


Lampard oslavil 20. července třicátiny, a pokud by v Chelsea zůstal až do konce kontraktu, patrně by v londýnském klubu skutečně zakončil kariéru. Podle hráčova agenta se na nové smlouvě pracovalo dva roky. Do týmu přišel už v roce 2001 z nedalekého West Hamu a od té doby v modrém dresu nastřílel 110 branek, nejvíc z aktivních hráčů. K oporám patří i v anglické reprezentaci, za niž nastoupil v 61 zápasech.

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události