Sport

Kostelecký: Chci jet ještě na dvě olympiády!

Olympijský vítěz David Kostelecký odpovídal na vaše dotazy.

Střelec David Kostelecký se stal ze dne na den z neznámého sportovce váženou celebritou. V nedělním ránu totiž v Pekingu pro Česko vystřílel druhé olympijské zlato. “V první chvíli mi blesklo hlavou, že jsem si dokázal splnit celoživotní sen,“ přiznal dojatě krátce po svém triumfu v brokařské disciplíně trap neboli střílení holubů.

Holubi létají rychlostí 110 km/h

David Kostelecký se do České republiky vrátil velmi unavený, ale i tak si našel čas na čtenáře tn.cz, aby se s nimi podělil o své dojmy z olympijských her. Jeho úspěch byl doceněn ještě více, když David objasnil, že asfaltoví holubi měří pouze 11 centimetrů a jsou vystřelováni rychlostí 110 kilometrů za hodinu!

A kde Kostelecký bere peníze na nové náboje? "Mám na to sponzory. Během tréninku totiž vystřílím 200 – 500 nábojů,“ uvedl.

"Ještě chci jet na dvě olympiády"

Jeho brokovnice má cenu 200 tisíc korun, ale prodávat ji určitě nehodlá, stejně jako olympijskou medaili. David by spíše rád získal další cenné kovy. A proč ne hned na příští olympiádě v Londýně? "Střílet můžu ještě dlouho, myslím, že olympiádu bych mohl na dobré úrovni zvládnout ještě i dvakrát,“ předsevzal si. A Davidova oblíbená střelnice? "Rád střílím venku a nejraději mám asi střelnici v Nikósii na Kypru,“ uvedl.

Proč psycholožka?

Mnoha fandům nebylo jasné, proč tak skvělý sportovec a vyrovnaný člověk potřebuje pomoc psycholožky. I to David objasnil. "Pracovali jsme hlavně na umění se soustředit. Bez ní bych se na OH nenominoval,“ uvedl olympionik a dodal: "U střelby je to v 90 procentech o hlavě.“

Neskrýval pikantnosti

David se nestyděl promluvit ani o svém soukromí. Momentálně je bez přítelkyně, ale hned dostal několik návrhů na seznámení. A jeho nejpodivnější zážitek na olympiádě?
Při dopingové kontrole se musel svléknout do naha! "Ano, je to pravda. Poprvé jsem tam byl úplně bez,“ sdělil.


Další odpovědi Davida Kosteleckého naleznete ZDE.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události