Fotbal

Galásek se na rok upsal Baníku

Bývalý reprezentant Tomáš Galásek se vrátil do Baníku Ostrava!

Po týdnech váhání se defenzivní štít Galásek rozhodl, že se po 12 letech vrátí do Baníku Ostrava. Ve čtvrtek se dohodl s majitelem klubu Peterou a podepsal roční smlouvu.


O Galáskově přestupu jsme jako první informovali už ve středu.


V hlavě už měl jasno


Ve čtvrtek po osmé hodině ranní jednal český fotbalový exreprezentant s majitelem Baníku Ostrava a schůzka neměla dlouhého trvání. Tomáš Galásek na ni totiž přijel s jasným rozhodnutím. "Už včera jsem věděl, že nabídku Baníku přijmu," řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci po podpisu smlouvy. Hned poté dostal dres s číslem 28. "V poslední sezoně mi šestka v Norimberku a čtyřka v reprezentaci moc štěstí nepřinesly. A na prvním tréninku s Baníkem jsem dostal tréninkovou soupravu číslo osmadvacet. Tak jsem si řekl, že to měnit nebudu," pousmál se Galásek.


Odbude si premiéru v sobotu proti Brnu?


Přesto pro něho rozhodování nebylo jednoduché. "Bylo to po tolika letech venku těžké. Moc jsem nepočítal, že bych se někdy vrátil domů. Ale obavy z působení v Baníku nemám," vyvrátil. Galásek měl na konci července omezené možnosti. Norimberk mu totiž dal na vědomí, že s ním nepočítá až na poslední chvíli. Také proto zvolil Baník Ostrava.


Je docela možné, že by Galásek mohl nastoupit už v sobotu proti Brnu. "Já jsem připravený, ale bude záležet na trenérovi," podotkl Galásek. "Každopádně budu chtít jet s týmem na soustředění, abych se dostal do té atmosféry," přidal Galásek. Vedení je připraveno smlouvu na svazu okamžitě zaregistrovat a také trenér Večeřa by zkušeného záložníka možná hned použil. "Jsou dvě možnosti, buď bude hrát, nebo ne," mlžil nejdříve Večeřa, ale pak svou odpověď rozvinul: "Rozhodneme se po vzájemné domluvě, jak se Tomáš bude cítit, ale já takového hráče samozřejmě vítám."


hum, mediafax, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události