Fotbal

Vízek: Jarolím je nervózní a zmatkuje!

Fotbalový internacionál Ladislav Vízek zkritizoval kouče Jarolíma i celou Slavii.

Vystoupení obou českých zástupců ve třetím předkole Ligy mistrů dopadlo vskutku neslavně. Ladislav Vízek jde v hodnocení ještě dál: "Hlavně od Slavie to bylo pro mě velký zklamání. Mám Karla (Karla Jarolíma – trenéra Slavie) rád, ale tohle byla ostuda!“


Český mistr? Ubohost!


Úterní výkon Slavie Vízka pořádně nadzvedl ze židle. “Hrozně mě urazilo, že se český mistr prezentuje tak ustrašeným výkonem. A to proti Fiorentině, která ještě nebyla ani rozehraná a zdaleka nehrála tak dobře jako loni, kdy předváděla fantastický fotbal,“ přemítá. “Samozřejmě zápas hodně ovlivnil brzký gól, jenže i tak se měli slávisté pokusit dát branku. I kdyby to totiž skončilo 1:0, pro Fiorentinu by to byl luxusní náskok,“ je si jistý Vízek. "Jenže Fiorentina prakticky nepotřebovala gólmana,“ kroutí hlavou a dodává: “Opravdu to byla velká ostuda. Nesourodý výkon, bojácnost, žádné ohrožení soupeřovy brány… Slávisté se představili v tak ubohém světle, že horší to být už ani nemohlo!" nebere si servítky.


Jarolím je nervózní a zmatkuje


Nit suchou Vízek nenechal ani na svém kamarádovi – slávistickém kouči Karlu Jarolímovi.
“Mám ho rád a mluvil jsem o něm hezky, ale tohle už není v pořádku. Karel je nervózní a zmatkuje. Zbytečně míchá se sestavou a pořád v ní něco přehazuje. I jeho vyjádření do novin o lecčems svědčí. Už si toho začíná všímat i čím dál více trenérů, “ podotýká drsně Vízek.


“Začínají se šuškat hloupé věci. Nemůžu to ale moc rozvádět,“ doplňuje s tím, že by se mu Jarolím mohl za tyto slova mstít na jeho zeťovi Vladimíru Šmicerovi! “Bude si myslet, že to mám od něho a sjede Šmícu v kabině. On už je takový…,“ poznamenává Vízek. “O Slavii se mi proto mluví dost špatně. Když o ní mluvím, Šmícovi tím ubližuju. A zcela neprávem, protože od něj nic nemám,“ zapřísahá se fotbalový internacionál. Že jeho slova mohou vzbouřit červenobílou krev, to bývalý fotbalista Dukly Praha neřeší. "Já jsem spíš slávista než sparťan! Ale když mám říct pravdu a vyjádřit se k tomu, musím mluvit tak, jak mluvím,“ říká jasně.


Sparta měla smůlu


Zatímco slávisté Vízka naštvali, Spartu víceméně pochválil. “Sparťané hrají lepší fotbal -přímočařejší a rychlejší. Nedělají z toho žádnou velkou vědu. Proti Panathinaikosu měli i trochu smůlu, prohrát si nezasloužili. Řekové na nás holt mají fakt kliku," prohodí nevzrušeně. "Ukázalo se, že hráči Panathinaikosu jsou strašně zkušení. Ani ne tak dobří, jako zkušení," poznamenává Vízek.


Šance na postup? Minimální…


Ani jednomu českému celku tak Vízek v odvetě nevěří. “Ty šance na postup jsou minimální. A pokud někdo nějakou má, je to neuvěřitelné, ale je to Sparta. Ovšem tam jsou ty šance jen o pět procent vyšší. A od minima k pěti procentům, to není zas tak moc… “ glosuje Vízek vzniklou situaci. „No a co se týče Slavie, tam by se musel stát zázrak. Fiorentina totiž umí zahrát i venku, takže odveta bude pro slávisty už jen symbolická,“ uzavírá.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události