Sport

Šestý den OH: Královna Katka má další medaili

Překvapení dne? Vyřazení Rogera Federera.

Šestý den olympijských her byl pro českou výpravu opět úspěšný. Všechny fanoušky potěšila královna české střelby Kateřina Emmons-Kurková, která se stala nejúspěšnější střelkyní olympijských her. V Pekingu je jedinou ženou, která dokázala ve střelbě získat zlatou i stříbrnou medaili. Ziskem více jak jedné medaile na olympiádě se zařadila mezi takové legendy českého sportu, jakými jsou Emil Zátopek a Věra Čáslavská. "Upřímně řečeno nevím, co si o tom myslet. Spadlo to tak nějak z nebe," řekla spokojená medailistka.Švec blízko životnímu úspěchu

Jediný reprezentant České republiky v zápasu se bil srdnatě, ale na medaili nakonec nedosáhl. Michal Švec sice dokázal poradit s úřadujícím mistrem světa, ale v zápase o bronz mu vystavil stopku Kazach Asset Mambetov. Pro český zápas je páté místo ale stále skvělý výsledek. "Jsem rád, že jsem se dostal tak daleko, ale to zklamání, že jsem si nesáhl na tu medaili, je hrozně velké,“ uvedl český zápasník.


Při čtvrtečních zápasech také došlo k jedné výjimečné události. Švéd Ara Abrahamian při slavnostním předávání medailí sestoupil ze stupňů vítězů a na protest proti rozhodčím svou medaili položil doprostřed zápasnické žíněnky a opustil arénu.

Vodáci se startu nedočkali

Mohl to být skvělý olympijský den pro české barvy, ale počasí bylo proti. Závod kanoistů i kajakářů byl kvůli nepřízni počasí nejdříve o půl hodiny odložen, ale nakonec byl zcela zrušen. To mrzelo české závodníky Volfa se Štěpánkem, ale také Štěpánku Hilgertovou, kteří byli nažhaveni na životní výkon. Českým vodákům také komplikuje život fakt, že měli zamluvené letenky do Prahy na pátek. A nyní díky odložení závodu možná zmeškají let.

"Co mám dělat? Bylo by řešení být otrávená? Naštvaní jsou všichni. Nejsme jediní, kdo měl letenky na pátek,“ uvedla Štěpánka Hilgertová.Král Roger byl vyřazen

Diváci, kteří se těšili na opakování fantastického wimbledonského finále Federer – Nadal, se vytouženého souboje nedočkají. Současná světová jednička totiž překvapivě vypadl již ve čtvrtfinále s Američanem Jamesem Blakem. Gentleman světového tenisu se tak musel rozloučit s olympijským turnajem. "Věřil jsem si. Prohrál jsem s ním osmkrát, devětkrát, desetkrát, padesátkrát, už ani nevím kolikrát, ale měl jsem pocit, že dneska to může být můj den," uvedl šťastný Blake. Nadvláda krále Rogera se tak pomalu chýlí ke konci.

Plavcům kraloval Bernard

Vítězem královské plavecké discipliny je Bernard Francouzský plavec Alain Bernard dokázal na královské trati 100 metrů volným stylem uplavat všem svým soupeřům a závod vyhrál o 11 setin sekundy před držitelem světového rekordu Eamonem Sullivanem. Finále, které nabídlo rychlou, ale o to více zajímavou bitvu, vyhrál časem 47,21. Nizozemský kraulař Pieter van den Hoogenband, který kraulovou stovku vyhrál v Sydney i v Aténách, doplaval až pátý a bezprostředně po závodu oznámil, že ukončil plaveckou kariéru. Světové bazény tak přišly o jednu z nejzářivějších hvězd posledních let.

hrc
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události