Sport

VIDEO: Báječné olympijské manželství. Emmonsovi mají třetí medaili

Kateřina a Matthew Emmons si z Pekingu určitě povezou tři medaile. Ale ještě mohou jednu přidat.

Matthew Emmons, manžel české střelkyně Kateřiny Emmons, získal stříbrnou olympijskou medaili ve střelbě z libovolné malorážky na 60 ran vleže. Obhájce zlata z Atén nestačil pouze na Ukrajince Artura Ajvaziana. Pro české střelce Miroslava Vargu a Tomáše Jeřábka skončila soutěž v kvalifikaci.

"Ten, který trefil špatný terč"

Oba manželé si pochvalují, jak jim vzájemná láska a podpora pomáhá i na střelnici. "Když je člověk v osobním životě šťastný, je to určitě pomoc. Za nic na světě bych nevyměnil přítomnost Katky u sebe," svěřil se sedmadvacetiletý Emmons.
Na fakt, že ho lidé označují jako "ten, který trefil špatný terč" s úsměvem říká: "Střelba je krásný sport." Od pátku si může Emmons zvykat na oslovení "stříbrný olympijský medailista", protože v soutěži střelců z pušky na padesát metrů vleže skončil druhý. "Jsem známý pro spoustu věcí. Je mi ale jedno, pro co si mě lidé budou pamatovat," řekl americký střelec.

Video s Kateřinou Emmons: Manžel začal perfektně


Bezchybný Ukrajinec Ajvazian

Do finále šel Ajvazian s dvoubodovým náskokem na Emmonse a bezchybnou střelbou mu prakticky nedal šanci přiblížit se k olympijskému zlatu. Nejlépe zvládl finálových deset ran Australan Warren Potent, který se tak posunul na bronzovou příčku.

I přesto, že Emmons nezopakoval triumf z Atén, měl ze stříbra velkou radost. Krátce po dokončení poslední rány se o ni v hledišti podělil se svou ženou Kateřinou, českou reprezentantkou. Ta v Pekingu získala zlato ve vzduchové pušce a stříbro ve sportovní malorážce. Úspěšný pár může svou medailovou sbírku rozšířit ještě v neděli, kdy Emmonse čeká libovolná malorážka na 3x40 ran.Vzájemná podpora pomáhá

Matthew i Kateřina Emmonsovi jsou přímo ideálním párem. Jakmile jeden z nich závodí, druhý sedí v hledišti, podporuje svého partnera a samozřejmě mu drží palce. V případě dvou medailových závodů české střelkyně byl v pozici "opory" její manžel. V pátečním závodě z libovolné malorážky na 60 ran se karta obrátila a podpory od své ženy si užíval sympatický Američan. A vyplatilo se.

Spasitel Emmons

V dobách, kdy Kateřina byla v krizi a chtěla se střelbou skončit, byl právě Matthew ten, kdo s ní všechny strasti probíral. Říkal jí, že by byla velká škoda, aby se vzdala toho, co jí tak skvěle jde. Kateřina dala na jeho cenné rady a vyplatilo se. I díky Emmonsovi se tak Česko může radovat z dvou medailí české střelkyně.

Výsledky finále:
sportovní střelba, libovolná malorážka na 50m vleže:


1. Artur Ajvazjan (Ukr.) 702,7 (103,7 + 599)
2. Matthew Emmons (USA) 701,7 (104,7 + 597)
3. Warren Potent (Aus.) 700,5 (105,5 + 595)
4. Vebjoern Berg (Nor.) 699,1 (103,1 + 596)
5. Konstantin Prichodčenko (Rus.) 699 (104 + 595)
6. Valerian Sauveplane (Fr.) 698,8 (104,8 + 594)
7. Juha Hirvi (Fin.) 698,5 (103,5 + 595)
8. Sergej Martynov (Běl.) 698,3 (103,3 + 595)
---------------------------------------------------------------------------
29. MIROSLAV VARGA (ČESKO) 590
46. TOMÁŠ JEŘÁBEK (ČESKO) 586


jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události