Sport

VIDEO: Volf se Štěpánkem skončili druzí! Hilgertová bez medaile

VIDEO: Volf se Štěpánkem skončili druzí! Hilgertová bez medaile

Česká výprava má další medaili. Tentokrát stříbrnou.

Čeští závodníci vylepšili výsledek aténského olympijského závodu z roku 2004, kde skončili na třetím místě.Do finálového závodu vyplulo celkem osm lodí. Čeští kanoisté se do rozbouřených vod olympijského kanálu ponořili jako pátí v pořadí přesně v 10:19 SELČ.Naši kanoisté nezačali dobře a na třetí brance nabrali malé zpoždění, ale na prvním mezičase i tak měli náskok skoro 3,5 sekundy.


Na českých závodnících bylo patrné, že nechtějí udělat chybu a "šťouchnout". Jeli na jistotou.
Předvedli čistou jízdu a nakonec v cíli měli více jak 4,5 vteřiny náskok na další posádky. Česká republika v té chvíli již měla jistou medaili. Zbývalo odpovědět otázku, z jakého bude kovu.


Vyluštění tajenky přinesla jízda německých kanoistů Michela a Piersiga, kteří mohli české reprezentanty odsunout na třetí pozici. Němci ale na 15. brance hrubě chybovali, když se takzvaně "cvakli" a na chvíli se ocitli hlavami pod vodou. Školácká chyba stála nezkušený německý pár umístění na stupních vítězů.Závod vyhráli slovenští bratři Hoschornerovi, kteří sice startovali před německým párem, ale skvělou jízdou potvrdili roli favoritů.

"Volfíci" se nevyspali

Kanoisté Volf se Štěpánkem toho přes noc moc nenaspali. Ondřej Štěpánek byl vzhůru od šesti ráno. "Vávra chrápal," řekl na adresu kajakáře Vavřince Hradílka. "Mě vzbudil ve čtyři ráno Jéža, když se vrátil z nějakého tahu," prozradil Volf s úsměvem. Narážel na kanoistu Stanislava Ježka, pátého v závodě kanoistů. "Pak jsem díku bohu usnul, takže dobrý," dodal Volf.


"Bylo samozřejmě nestandardní čekat den na druhou jízdu," uvedl Štěpánek. Dokonce si automaticky začal balit banány na dobu mezi semifinále a finále. "Pak jsem si uvědomil, že je vlastně nebudu potřebovat," dodal pobaveně.

Více vody nezaregistrovali

"Já jsem rád i za tu jízdu. Nebylo to úplně excelentní, ale na to, jak to byl vypjatý závod, se nám povedl poctivý výkon," chválil dvojici Volf. A že kanálem teklo více vody? "Já to ale vůbec nezaregistroval," řekl Volf.Sejdeme se v Londýně

Čeští kanoisté by rádi startovali i na olympiádě v Londýně. A pokud bude platit jednoduchá matematická řada, tak by se měli postavit na stupně vítězů. Na minulé olympiádě v Aténách byli třetí, nyní vybojovali stříbro a tak by v Londýně jejich kariéra mohla vyvrcholit ziskem kovu nejcennějšího. "Myslím, že bychom to mohli spolu vydržet," řekl při pohledu na svého parťáka Štěpánek. Volf už se prý domlouval s bratry  Hoschornery. "Ptal jsem se, jak to v Londýně vůbec zamýšlí, jestli to má cenu," smál se. Slováci mají jasno. "Zadarmo vám to nedáme," řekli.

Hilgertová na poslední olympiádě pohořela

Nejzkušenější kajakářka na startu závodu Štěpánka Hilgertová udělala hned na začátku obrovskou chybu, když se převrátila a skončila hlavou pod vodou. Nepovedl se jí ani eskymácký obrat a nabrala ztrátu, která jí stála olympijskou medaili. Závod vyhrála Slovenka Elena Kaliská.


Více o závodu kajakářek si můžete přečíst ZDE.

Muži: C2 - finále:

1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 190,82 (4), 2. Volf, Štěpánek (ČR) 192,89 (0), 3. Kuzněcov, Larionov (Rus.) 197,37 (2), 4. Forgit, Braud (Fr.) 198,19 (4), 5. Benetti, Masoero (It.) 204,12 (4), 6. Michel, Piersig (Něm.) 204,43 (2)

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události