Hokej

Jaromír Jágr: NHL? To byla lehká procházka...

Jágr se před začátkem Kontinentální hokejové ligy představí dvakrát českým fanouškům.

Na pár dní domů se v sobotu po poledni vrátil český hokejový útočník Jaromír Jágr, aby se dvakrát představil na ledě českým fanouškům a vyřídil poslední věci před začátkem Kontinentální hokejové ligy. Po příletu na ruzyňské letiště předstoupil na chvíli před novináře.

Trénink v NHL je lehká procházka

Přestože letadlo z Moskvy přistálo v Praze sedm minut po dvanácté, v letištní hale se Jaromír Jágr objevil až pár minut před jednou. Po třech týdnech v Rusku se zdál být trochu unavený a měl proč. Příprava s Omskem je i podle něho velmi náročná: "Je to ještě těžší, než jsem čekal. Co se týče tréninků, je proti tomu NHL lehká procházka. Já si ale nestěžuju. Jsem rád, že to tak je."

"Strávíme mnohem více hodin na stadionu. Neříkám, že jsme deset hodin na ledě, ale na zimáku těch deset hodin jsme," prozradil kladenský rodák, který zpátky do Ruska odcestuje 20. srpna. Do té doby stihne odehrát dvě exhibiční utkání s Jágr týmem a vyřídí poslední záležitosti před sezonou.

V Omsku je spokojený

V Omsku působil už během výluky v NHL v sezoně 2004/2005. "Hodně se to tam zlepšilo. Roste tam spousta nových staveb. Celkově je to město lepší, než když jsem tam hrál před čtyřmi roky," prohlásil Jágr, který si bydlení ve svém novém působišti zařídil hned první den: "To nebyl problém ani minule. Když máš peníze, tak seženeš možná lepší věci, než v Americe."


Přípravu zpestřil hráčům Omsku turnaj v Ufě, kde se představily špičkové kluby nově vzniklé Kontinentální hokejové ligy. Avangardu se dařilo, celý turnaj vyhrál. "Mužstva jsou tam hodně vyrovnaná, bylo to náročné. Hráči jsou na tom dobře bruslařsky, je tam na všechno mnohem méně času," zhodnotil úroveň ruské ligy Jágr.


Ten má za nové spoluhráče v útoku dva Čechy Jakuba Klepiše s Pavlem Rosou a podle prvních zápasů to vypadá, že by jim mohla spolupráce klapat. Jaromír Jágr vyhrál na prestižním turnaji kanadské bodování. „Šlo to. Důležité ale je, aby nám to vydrželo i v sezoně,“ dodal na závěr Jágr.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události