Sport

Novotný je ve finále skoku do dálky

Český dálkař Roman Novotný skvěle zvládl poslední kvalifikační skok a postoupil do finále.

Dvaadvacetiletý český dálkař Roman Novotný v sobotu postoupil  do finále své disciplíny. V závěrečném třetím pokusu kvalifikace skočil 794 centimetrů. V kvalifikační skupině B skončil pátý a celkově v kvalifikaci obsadil poslední postupové dvanácté místo.


Roman Novotný svým výkonem o jediný centimetr porazil Mohammeda Al Khuwaildiho ze Saúdské Arábie a vyřadil ho tím ze soutěže. Nejdelšího skoku v kvalifikaci dosáhl řecký skokan Louis Tsatoumas, který v prvním pokusu dolétl na 827 cm.

Myslel, že pro něj soutěž skončila

"Ani jsem nevěděl, že jsem postoupil," řekl Novotný, který se o svém úspěchu dozvěděl až od novinářů. "Křičeli na mě, že bude stačit 795, takže jsem byl nejdřív zklamaný, ale teď se můžu konečně radovat. Je to super, že jsem postoupil. Měl jsem vyrovnanou sezonu, skákal jsem kolem osmi metrů neustále. To umí jen špička. Akorát mi chybělo skočit limit," dodal spokojený atlet.


V bojích o medaile budou chybět zástupci tradiční dálkařské velmoci Spojených států amerických. Ani jeden ze tří startujících v kvalifikaci neuspěl.

Výsledky - kvalifikace:
Muži - dálka: 1. Tsátumas (Řec.) 827, ...12. Novotný (ČR) 794.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.