Sport

Federer má olympijské zlato!

Švýcarský deblový pár Federer - Wawrinka zvítězil ve finále olympijského turnaje ve čtyřhře.

Roger Federer se přeci jen dočkal olympijského zlata. Poté, co vypadl ve čtvrtfinále dvouhry s Američanem Jamesem Blakem, věnoval se naplno čtyřhře. A v sobotním finále dokázal se svým parťákem Stanislasem Wawrinkou porazit švédský pár Thomas Johansson, Simon Aspelin. Po setech 6:3, 6:4, 6:7 a 6:3 se tak mohou oba Švýcaři těšit na zlaté olympijské medaile.

První dva sety v režii hráčů helvétského kříže

V prvním a druhém setu švýcarský pár dominoval a nepouštěl Švédy do brejkových příležitostí. Naopak při servisu seveřanů dokázali Federer s Wawrinkou vyhrávat řadu důležitých míčků a dostávali Johanssona a Aspelina pod tlak. Třetí set byl podstatně vyrovnanější a dospěl do zkrácené hry. V té byl úspěšnější švédský pár a poslal zápas do čtvrtého setu. V něm už Federer s Wawrinkou nenechali nic náhodě a zaslouženě ho vyhráli poměrem 6:3.Po neúspěchu ve dvouhře je tak pro Federera zlatá medaile ze čtyřhry alepoň malou náplastí.

Bratři Bryanovi slaví bronz

Americký sourozenecký pár Mike a Bob Bryonovi zvládli zápas o třetí místo. V odpoledním zápase porazili francouzský deblový pár Arnaud Clement, Michael Llodra 3:6, 6:3 a 6:4.

Sestry Williamsovi se pokusí zopakovat vítězství ze Sydney

V prvním semifinále ženské čtyřhry proti sobě nastoupily dva sourozenecké páry. Američanky Venus a Serena Williamsovi vyzvaly ukrajinské sestry Alonu a Katerynu Bondarenkovi. Po setech 4:6, 6:4 a 6:1 se z postupu do boje o zlatou medaili radovaly Američanky. Ve finále narazí na španělskou dvojici Anabel Medinaová Garrigues, Virginia Ruanová Pascalová. Španělky si ve druhém sobotním semifinále poradily s domácím párem Yanová, Zhengová.

Výsledky:

Muži: Čtyřhra - finále:
Federer, Wawrinka (4-Švýc.) - Aspelin, Johansson (Švéd.) 6:3, 6:4, 6:7 (4:7), 6:3.
Čtyřhra - o 3. místo:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Clément, Llodra (Fr.) 3:6, 6:3, 6:4.


Ženy: Čtyřhra - semifinále:
S. Williamsová, V. Williamsová (2-USA) - A. Bondarenková, K. Bondarenková (6-Ukr.) 4:6, 6:4, 6:1, Medinaová, Ruanová (4-Šp.) - Yanová/Zhengová (8-Čína) 6:4, 7:6 (7:5). 

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události