Fotbal

Remíza Brna s Ostravou, Zlín porazil Žižkov

V zápase ostravského Baníku s Brnem gól nepadl. Zlín si v domácím prostředí poradil se Žižkovem.

Fotbalisté Tescomy Zlín zvítězili nad Viktorií Žižkov 1:0 díky trefě Karla Kroupy ze závěru prvního poločasu. Na ostravských Bazalech se diváci gólu nedočkali. Největší šance na skórování měli ostravský Svěrkoš a na druhé straně Besta, ale proti byl brněnský brankář Bureš a břevno ostravské branky.

Baník i s Galáskem

Kouč Ostravy Karel Večeřa zařadil do základní sestavy čerstvou posilu Tomáše Galáska a ten hned dokázal usměrňovat hru svého mateřského celku. Na vlhkém terénu se domácí snažili střílet z větší vzdálenosti, ale bez úspěchu. Velkou šanci si ve 29. minutě vypracoval  Lička, ale levačkou nepropálil vybíhajícího brněnského brankáře Bureše.


Vstup do druhého poločasu patřil brněnské dvojici Besta - Vašek. Domácí brankář ale střelu šikovného útočníka vytáhl na roh.Ostrava zahrozila střelou Svěrkoše, ale ten ranou z voleje trefil jen Burešovy nohy. V brněnském dresu zlobil nejvíce Besta, který po jednom z rohů mířil jen do břevna Vaškovy branky. Bezmála deset tisíc diváků se tak na Bazalech gólu nedočkalo.

Galásek: Česká liga je kvalitní

"Splnilo se to, co jsem čekal. Česká liga je kvalitní a prosadit se v ní není jednoduché pro žádného hráče," řekl Galásek po utkání. Přesto doufá, že jeho výkonnost bude stoupat. "Byl jsem s mužstvem před zápasem jenom dva dny, souhra by se měla lepšit zápas od zápasu."


Pokyny zněly střílejte! "Chtěli jsme na mokrém trávníku co nejvíce střílet, ale obrana Brna byla dobrá i brankář jim zachytal." Nejblíže byl Baník ke gólu po Svěrkošově dorážce. "Byla velká škoda, že svou šanci nepromněnil, gól jsme si zasloužili," dodal zkušený středopolař.


Nudné utkání Zlína s Viktorií Žižkov

Diváci se první fotbalové akce dočkali až ve 39. minutě, kdy domácí Zúbek našel ve vápně Šmahaje, který sice ostře vypálil, ale jeho zakončení scházela přesnost. Zlínští se ale ještě do poločasu dočkali. Obránci Viktorky nechali dost času vysokému Kroupovi, který za hranicí vápna z kroku napálil míč přesně k pravé tyčce Hruškovy brány. Zlín se tak dočkal první branky v nové sezoně.


Do druhého poločasu poslal domácí trenér Krause a Žůrka. Oba noví fotbalisté hru Zlína výrazně oživili, ale další gól to nepřineslo. Žižkovští měli dobrou šanci v 55. minutě, kdy se dostal k odraženému míči na vápně Kalod a gólman Baránek musel předvést proti první žižkovské střele pohotový zákrok.


Hostující kouč Griga se snažil změnit nepříznivý výsledek a poslal na hřistě žolíka Naumova. Ten se mu málem odvděčil hned po příchodu na trávník. Hbitý útočník si nabíhal do šance a chystal se zakončit. V poslední chvíli však zakročil důrazný zlínský obránce Penner. Zlín nakonec nejtěsnější náskok uhájil a může se radovat z prvních bodů v sezoně


jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události